Přestože FŠ Třebíč šla do soutěže jako nováček, se čtyřiatřiceti body přezimuje na čele. Lídr soutěže v každém utkání bodoval, k deseti výhrám přidal čtyři remízy. „S podzimem jsme pochopitelně spokojení. Do I. A třídy jsme šli s tím, že chceme co nejrychleji postoupit do krajského přeboru. Na podzim jsme potvrdili, že máme reálný cíl,“ poznamenal k odehraným zápasům Tomáš Franěk, který na podzim zastával post asistenta trenéra ve FŠ Třebíč.

O tom, že ambice lídra nejsou malé, svědčí také plán zimní přípravy. Lídr B skupiny I. A třídy má v plánu utkání s divizními kluby, navíc k dispozici bude mít hřiště s umělou trávou v Tasovicích. „Součástí zimní přípravy bude také soustředění v Chorvatsku,“ doplnil k programu přípravy klubu na jaro Franěk.

O pět bodů zpět je na druhém místě béčko divizního Žďáru nad Sázavou, které tak navazuje na vydařené jaro v minulé sezoně, jež mužstvu vyneslo třetí příčku. V polovině loňského soutěžního ročníku byla juniorka FC Žďas až osmá.

Fotbalistům Slavoje Pacov (v modrobílé kombinace) vyšla podzimní část velmi dobře. Na druhém místě tabulky I. A třídy ztrácí na vedoucí Pohled jen tři body.
Nováčci vládnou! V čele tabulky I. A třídy jsou fotbalisté Pohledu před Pacovem

S osmadvaceti body skončilo třetí Jemnicko, které se v popředí tabulky drželo i před rokem. Na lídra tak ztrací šest bodů. Zkusí na jaře zaútočit na návrat do krajského přeboru? „Vedení by si to přálo, protože se tu přebor dlouhá léta hrával. Ale není to nějaké dogma,“ říkal v závěru podzimu kouč Jemnicka Zbyněk Kincl.

Jediný bod na Jemnicko ztrácí Herálec. Přitom toto mužstvo patřilo v předešlé sezoně do druhé poloviny tabulky I. A třídy. Lepší polovinu tabulky doplňují dva týmy, které na jaře sestupovaly z krajského přeboru. HFK Třebíč je pátý s jednadvaceti body, Bedřichov má o bod méně a je sedmý. Mezi ně se vklínily Šebkovice, které tak kopírují své postavení v soutěži před rokem.

Osmý je se sedmnácti body Měřín, devátý s šestnácti body Budišov-Nárameč. Po patnácti bodech získaly na podzim desáté Kouty a jedenáctá Želetava. Oproti loňsku si Budišov-Nárameč pohoršil, Kouty naopak polepšily.

Nejhorší tři místa v tabulce patří mužstvům, která společně s FŠ Třebíč postupovala na jaře z I. B třídy. Velká Bíteš B má třináct bodů, Velký Beranov o jeden méně a poslední Nedvědice získala devět bodů.

Vzájemný duel dvou nejlepších celků podzimní tabulky krajského přeboru Vysočiny vyzněl na začátku září jednoznačně ve prospěch domácího Pelhřimova (v bílých dresech). Jeho hráči deklasovali Slavoj Polná vysoko 4:0.
Podzim v krajském přeboru? Fotbalisté Pelhřimova plní roli největšího favorita

Tabulku střelců ovládl Tomáš Hobza z FŠ Třebíč, který nasázel soupeřům sedmnáct gólů. Druhou příčku v tabulce střelců drží díky třinácti přesným trefám Michal Blatný z Budišova-Náramče, třetí je s devíti góly Marek Hobza z FŠ Třebíč.Další pět kanonýrů se trefilo osmkrát. Trochu překvapivě má dvojnásobné zastoupení v této společnosti díky Tomášům Simandlovi a Vrbkovi Želetava. Osm gólů zaznamenali ještě Tomáš Süssenbek (Jemnicko), Tomáš Kotačka (Šebkovice) a Ivo Koníř (HFK Třebíč).

V utkání B skupiny I. A třídy uviděli fotbalisté jednadvacetkrát červenou červenou kartu. Čtyřikrát rozhodčí vylučovali fotbalisty Měřína, měřínský Michal Hladík obdržel červenou kartu dvakrát. Rovněž dvakrát nedohrál utkání kvůli vyloučení Jan Pachlopník z poslední Nedvědice. Dva fotbalisté viděli červenou kartu, aniž by za celý podzim spatřili kartu žlutou.

Bez vyloučených hráčů odehrály celý podzim týmy Jemnicka, Herálce, Bedřichova a Koutů.Hned jedenáctkrát uviděl žlutou kartu želetavský Vojtěch Čurda, přitom vyloučen nebyl ani jednou. Protože dvakrát do utkání nezasáhl, bez žluté karty dohrál jediné podzimní utkání. Bohatý karetní účet má také Petr Kittler z Velkého Beranova, který si vykoledoval devět žlutých a jednu červenou kartu.

TOP PODZIMU - I. A třída, skupina B
Nejlepší mužstvo: FŠ Třebíč – 34 bodů
Nejhorší mužstvo: Nedvědice – 9 bodů
Nejvíc vítězství: FŠ Třebíč – 10
Nejvíc remíz: Měřín – 5
Nejvíc porážek: Želetava, Velká Bíteš B a Nedvědice – 9
Nejlepší útok: FŠ Třebíč – 46 gólů
Nejhorší útok: Měřín a Velký Beranov – 21 gólů
Nejlepší obrana: FŠ Třebíč – 17 gólů
Nejhorší obrana: Želetava – 46 gólů
Nejlepší střelec: Tomáš Hobza (FŠ Třebíč) – 17 gólů
Nejvíc červených karet – týmy: Měřín – 4
Nejméně červených karet – týmy: Jemnicko, Herálec, Bedřichov a Kouty – žádné
Nejvíc červených karet – jednotlivci: Jan Pachlopník (Nedvědice) a Michal Hladík (Měřín) – 2
Nejvíc žlutých karet – jednotlivci: Vojtěch Čurda (Želetava) – 11
Nejvíc diváků: FŠ Třebíč – HFK Třebíč (23. října) – 350


Načítám tabulku ...