To, s čím kouč fotbalistů Okříšek tak trochu počítal, se stalo realitou. Pro další soutěžní ročník nemůže počítat s trojlístkem zkušených hráčů, kteří se po dlouhé covidové přestávce rozhodli v další sportovní kariéře nepokračovat. „Bohužel je covid přesvědčil o tom, že už pro ně fotbal na této úrovni nebude tím pravým,“ postýskl si Vladimír Hekerle.

Jde o Bastla (35 let), Dočkala (36) a Širokého (38). „Tomáš Dočkal to oznamoval už dopředu s tím, že když bude mít chuť a čas, půjde si zahrát za béčko. Ondra Široký si bral čas na rozmyšlenou, ale také u něj jsem spíše počítal s tím, že už nebude chtít dál hrát,“ popisoval.

Konec tří opor ovšem nechtěl kormidelník Okříšek přehánět. „Každopádně je to škoda. Na druhou stranu jde o starší hráče, kteří mají své rodiny. Dá se proto říci, že za nějakou dobu by to stejně muselo přijít, dalo se s tím počítat.“

V novém ročníku fotbalových soutěží na Vysočině už nebudou Šebkovice (v zelených dresech) působit v krajském přeboru, ale v 1. A třídě.
Konec v přeboru? Reálně jsme vyhodnotili naši sportovní situaci, přiznal Venhoda

Těšit však Hekerleho může, že opora klubu z Třebíčska posledních dvou dekád mezi třemi tyčemi v týmu zůstává. Zanedlouho už čtyřiačtyřicetiletý Libor Fiala by měl chytat i v další sezoně. „Nemám žádné signály o tom, že by chtěl skončit,“ prozradil.

Jako první náhrada za tři odchody se logicky nabízí sáhnout do vlastních řad. „Zkoušíme některé kluky z dorostu, ale ročník 2002 tu není zrovna příliš silný,“ přemítal Hekerle.

Druhou variantou je dotáhnout hráče odjinud. „Trénují s námi Částka s Michálkem, což jsou mladí a šikovní kluci, kteří dosud působili v nižších soutěžích. Doufám, že se s jejich kluby domluvíme,“ vyslovil své přání.

Po přátelském souboji s divizní Bystřicí čeká na fotbalisty Nového Města na Moravě (v zelených dresech) další okresní derby. Ve středu doma vyzvou Velké Meziříčí.
Příprava Vrchoviny? Zatím se postupně sehráváme, nastínil nový kouč Procházka

V tom případě by se kádr Okříšek výrazně omladil. „Je to tak. Pokud by se nám přestupy povedlo dotáhnout, měli bychom k dipozici hodně mladý mančaft,“ potvrdil.

Také oba červnové přípravné duely vlily kouči SK Huhtamaki pozitivní krev do žil. Po tenisovém kanáru 6:0, kterým jeho svěřenci počastovali jihočeský Buk, následovala cenná bezbranková remíza s divizním Slavojem Polná.

Ta přišla po hodně kvalitním výkonu. „První poločas byl herně dobrý, v něm jsem byl velice spokojený. Škoda jen, že jsme naše vyložené příležitosti neproměnili,“ lehce si postýskl.

V dalším přípravném utkání se fotbalisté Velkého Meziříčí (v červeném) s hráči Žďáru příliš nepárali.
Jednoznačná partie. Fotbalisté Meziříčí nasázeli bezbrannému Žďáru pět branek

Po změně stran už to bylo o něco horší. „Polná nás přehrávala, především fyzicky. V některých fázích jsme je doslova honili, ale těší mě, že náš mladý tým dokázal udržet čisté konto. Přesvědčili jsme se, že můžeme hrát vyrovnanou partii i proti diviznímu mančaftu,“ lebedil si Hekerle.

V červencové klasické letní přípravě sehrají fotbalisté Okříšek čtyři přípravná utkání, všechna před vlastními fanoušky. To úvodní druhou červencovou neděli proti divizní Staré Říši.