Čtyřiadvacetiletý útočník Sokola Šebkovice je celou svoji kariéru věrný mateřskému klubu. I proto si poslední zápas nadmíru užil. „Povedl se nám vstup do utkání,“ cenil si výhry 8:1 (3:1) Tomáš Kotačka. „Zásluhou toho byl potom další průběh zápasu v naší režii a skončil jednoznačným výsledkem.“

Hosté na tři branky ve vlastní síti svým kanonýrem Miroslavem Ochranou reagovali snížením, ale ve druhém poločase se rozestřílel právě domácí útočník. „Nějaké šance jsem měl už v prním poločase, ale neproměnil jsem je. Až pak to tam napadalo,“ culil se domácí snajpr.

Kotačka se zásluhou hattricku vytáhl ve střelecké tabulce soutěže na šesté místo se čtrnácti trefami. Hned za svého spoluhráče Matěje Pánka, jenž skóroval zatím šestnáctkrát.

Souboj o korunu nejlepšího střelce klubu ale nijak neprožívají. „Žádné střelecké dostihy opravdu nepořádáme. Kdo bude nejlepší střelec po sezóně neřešíme. Prostě bude jen záležet na tom, komu se bude více dařit,“ v klidu vykládá Kotačka.

Ten si ani nijak nepřipouští, že Šebkovice se mohou po čtyřech letech znovu vrátit do krajského přeboru. „Všechno se asi rozhodne za týden s Bedřichovem. Více se o tom můžeme bavit až podle toho, jak zápas dopadne,“ odmítá Kotačka spekulace.

O čem však má jasno, je recept na současné dobré výsledku týmu: „Máme v kabině skvělou partu včetně výborného kouče,“ má jasno Tomáš Kotačka.