Utkání dvou týmů z lepší poloviny A skupiny fotbalové 1. A třídy skončilo vítězstvím domácí Světlé nad Sázavou 2:1.

V první půli domácí jasně dominovali. „Ve čtvrté minutě dal Timotej Kubica úvodní gól a ten určil ráz prvního poločasu. Měli jsme dalších možná pět šancí, ale pojistit vedení jsme do přestávky nedokázali,“ vracel se k utkání trenér Světlé nad Sázavou Tomáš Frejlach.

Nepříliš vydařenou sezonu zatím zažívají divizní fotbalisté Humpolce (v modrobílém). Po sobotní porážce 0:2 na půdě Bystřice nad Pernštejnem tak padli až na dno tabulky.
Chybí střelec, nejsou body. Fotbalisté Humpolce se ocitli na úplném dně tabulky

Trenér Mírovky Radim Sehnal viděl první poločas úplně stejně. „V první půli měli domácí jasnou převahu a šance, ale nechali nás žít. Vyhráli ovšem v každém případě zaslouženě,“ ocenil výkon soupeře hostující trenér.

Po přestávce se hosté zlepšili. V 52. minutě vyrovnal Roman Němec, hra se vyrovnala. „Pomohl nám gólman z béčka Michal Koncz, že jsme inkasovali jen jednou,“ poznamenal Tomáš Frejlach.

Přesto šli na závěrečných necelých dvacet minut hosté do výhody, v 72. minutě viděl červenou kartu světelský Lukáš Pártl za sražení hostujícího Daniela Kušnira. „V poli jsme získali převahu, ale hráli jsme jen po vápno,“ připomínal Radim Sehnal. „Možná se našim mladým klukům před plnými tribunami trochu rozklepaly nohy,“ dodával.

Fotbalistům Rapotic (v zelených dresech) se v sobotu povedlo zaskočit dalšího nováčka krajského přeboru na jeho půdě. V Kamenici nad Lipou totiž celek z Třebíčska zvítězil 2:1 a připsal si do tabulky cenné tři body.
Souboj nováčků skončil překvapením. Rapotice braly v Kamenici všechny tři body

Vítězství tak nakonec vydřela Světlá, o třech body pro domácí rozhodl v 89. minutě Michal Sladkovský. „Zlaté tři body,“ oddechl si po závěrečném hvizdu Tomáš Frejlach.

Oba soupeři se v tabulce seřadili vedle sebe s patnácti body. Mírovka je čtvrtá, Světlá pátá. Tu čekají v příštím kole rovněž patnáctibodové Štoky, Mírovka hostí Třešť, která je s jedenácti body sedmá.