Fotbalisté Budišova prohráli v úvodním kole 4:1 v Želetavě, proto chtěli uspět proti silnému Měřínu. Jenže trenér Michael Frýbort musel řešit i jiné problémy než aktuální kvality soupeře. Solidní výkon jeho svěřenců ale nakonec přinesl těsnou výhru 1:0. „Soupeř je posílený o bývalé hráče A týmu i B týmu Velkého Meziříčí. Má kvalitní kádr,“ dobře věděl před úvodním hvizdem Frýbort.

Ten musel řešit i další zásah do sestavy. Kvůli zranění vypadl brankář Petr Bajer. „Narychlo jsme se domluvili s Náměští o vypůjčení veterána Aleše Chalupy. Vzpomněl jsem si na něj, ještě jsem s ním hrával. Rok nechytal, byli jsme plní očekávání a Aleš taky. Ovšem nezklamal a můžu říct, že nám vychytal výhru,“ těšilo Frýborta.

V samotném zápase se ujal domácí tým vedení po brance Matěje Sedláčka. Tentýž hráč se však nechal před pauzou vyloučit, a tak čekala Frýbortovi svěřence těžká práce. „My jsme po první půli vedli zaslouženě, ale přišla komplikace. Mačkali nás, Chalupa chytil čtyři pět šancí. Paradoxně jsme mohli rozhodnout, ale neproměnili jsme dva samostatné úniky. Naštěstí jsme měli tři body a jedeme dál.“

Frýbort se bude moci spolehnout na služby Chalupy i nadále. „Domluvili jsme se na čtyři až pět zápasů, jak bude potřeba, než se uzdraví Peťa Bajer,“ prozrazuje Frýbort.