Třebíčští fotbalisté proměnili finálový souboj ve vlastní exhibici. Soupeř z Tisu sice nastoupil oslaben o několik hráčů základní sestavy, přesto se tak vysoký rozdíl ve skóre nedal očekávat. „Výsledek hovoří za vše, nicméně my jsme hráli to, co jsme chtěli,“ komentoval průběh zápasu Rostislav Helštýn. „Kluci byli disciplinovaní, drželi se toho, co jsme si řekli před zápasem. Takže z naší strany to byl výborně odpracovaný zápas.“

Budoucím vítězům hodně pomohla rychlá branka už v páté minutě duelu. A potom dva slepené góly těsně před koncem prvního poločasu. „S tím se dá souhlasit, avšak šancí z naší strany tam bylo víc. Jsem přesvědčen, že bychom se prosadili i později,“ věří Helštýn.

Některé branky navíc padly po zbytečných chybách hráčů Tisu. „Vycházelo to ale také z toho, že my jsme byli vždy v prostorách, kde jsme být měli. Vytvářeli jsme tím na soupeře tlak. Takže některé chyby vypadaly triviálně, ale byly i důsledkem naší hry,“ pokračuje Helštýn.

Nejvíce práce měla FŠ ve čtvrtfinále, kde zápas v Bohdalově zlomila ve svůj prospěch až v poslední pětiminutovce zápasu. Poté již následovaly dvě drtivé výhry 8:0. „Celá cesta pohárem byla podobná tomuto zápasu. Kluci v každém utkání pracovali naplno a za triumf v poháru jim patří velká pochvala,“ uznal kouč.

Tento týden tedy hráči FŠ začali parádně. Ale šichta jim ještě nekončí. V neděli si mohou ve šlágru krajského přeboru v Chotěboři zajistit prvenství i v této soutěži.

Před důležitým duelem proto bylo pro tým příjemné, že vzhledem k vývoji pohárového finále nemusel vydat tolik sil a mohl hráče průběžně prostřídat. „Přesně to jsme chtěli. Zatížení na hráče bylo rovnoměrné a dostali příležitost všichni, kteří tady byli,“ pochvaloval si Helštýn.

V Třebíči ani neplánují nějaký speciální program před nadcházející bitvou. „Příprava je stejná jako na každý zápas, nebudeme nic měnit. Zápas v Chotěboři, i když se hraje „o něco víc“, bereme jako každý jiný,“ potvrdil Rostislav Helštýn.

Ten věří, že svěřenci dotáhnou jaro, do kterého nevstupovali z pozicie lídra, do úspěšného konce: „Důležitá je konzistence našich výkonů. Bylo tam sice pár klopýtnutí, ale s ohledem na náš mladý kádr se asi ani nedalo očekávat, že projdeme soutěží bez ztráty kytičky.“

close Krajský pohár Vysočiny, sezóna 2023/2024 info Zdroj: grafika Deník zoom_in