Ve velké krizi se ocitli fotbalisté Ledče nad Sázavou. Po šesti jarních kolech krajského přeboru totiž svítí na jejich bodovém kontě hrozivá nula.

Zkraje jara ještě snesly alespoň výkony celku z Havlíčkobrodska měřítko, ale ani to už není pravda. „V posledních třech kolech jsme úplně ztratili herní tvář. Předtím jsme nějakou měli, musíme na tom zapracovat,“ potvrdil trenér Ledče Martin Turek.

Jeho ovečky poznamenaly úvodní dvě jarní těsné prohry. „V Žirovnici jsme byli lepší, ale domácí podržel gólman. Prohrát jsme tam ale rozhodně neměli. V Kamenici byli domácí v první půli lepší, ale ve druhém i jen v deseti my. Jenže jsme nastřelili břevno a zahodili penaltu,“ stýskal si.

Výbornou formu si ze zimní přípravy přenesli do mistrovských bojů fotbalisté Velké Bíteše (na snímku). Za osm kol poznali jen jedinou porážku, navrch čtyřikrát udrželi čisté konto.
Pouze jediné zaváhání. Fotbalisté Velké Bíteše zažívají velmi podařené období

A těsné prohry pokračovaly. „S Rapoticemi jsme odehráli příšerný zápas, hosté byli jasně lepší. Je to ale dané tím, že máme v sestavě polovinu kluků, kterým je od sedmnácti do devatenácti roků. U nich je znát pro jejich věk typická nevyrovnanost výkonů,“ všiml si Turek.

A každou další prohrou se psychický zmar prohlubuje. „Každý tým i hráč si potřebuje sáhnout na body. Říkat si, že výkon je slušný, když nemáte body, je k ničemu. Urvat aspoň bod, hned se to na náladě i sebevědomí projeví,“ dobře věděl.

Naposledy Ledeč v souboji o šest bodů podlehla béčku Žďáru na jeho půdě (opět) těsně 0:1. „Držel nás gólman a na stoperu navrátilec Pešek. Díky nim jsme měli dlouho šanci na bod, domácí byli jasně lepší. A nakonec skórovali z té nejmenší šance,“ hořce se pousmál.

Mají až příliš zraněných hráčů. Zdravotní problémy sužují fotbalisty Bystřice nad Pernštejnem (v černém) od začátku jarní části.
Těžká situace. Fotbalistům Bystřice se stále nedaří odpoutat ze sestupových vod

Na předposledním místě tabulky však má Ledeč jen minimální ztrátu na mančafty před sebou. „Klíčové budou domácí duely se stejně ohroženými celky. K nim všechno směřujeme,“ nastínil Turek.


Načítám tabulku ...