Krajské fotbalové soutěže na Vysočině už dlouho nepamatují takovou dominanci. Celky Kamenice nad Lipou a Fotbalové školy Třebíč totiž za celých třináct kol neztratily ani jediný bod, navíc své soupeře doslova válcují.

V západní skupině 1. A třídy mají hráči Kamenice nad Lipou v polovině sezony už čtrnáctibodový náskok na trojici Dobronín, Světlá nad Sázavou a Košetice.

Právě poslední jmenovaný celek zdolal lídr hladce 4:0. „Nechceme nic podcenit. Každé mužstvo si může projít krizí, proto chceme jít do jara s co nejlepším náskokem,“ neskrýval v průběhu podzimu elitní snajpr soutěže v dresu lídra Martin Dvořák.

O jeho neuvěřitelných sedmadvaceti přesných trefách snad ani není třeba dále hovořit. Navíc po odstoupení Černíče se v této skupině na jaře sehraje o zápas méně. Udrží Kamenice čistý štít také ve víkendové jarní předehrávce na půdě Košetic?


Načítám tabulku ...

Naproti tomu ve východní skupině druhé nejvyšší krajské soutěže je situace mnohem vyrovnanější. Vedoucí Rapotice o víkendu remizovaly na hřišti Budišova 1:1 a jistojistě přezimují na čele tabulky.

Byť už mají jarní předehrávku za sebou, jejich čtyřbodový náskok jim nikdo nevezme. „Přáli jsme si po podzimu skončit první, to se nám podařilo. Na nějaké postupové úvahy je ovšem ještě příliš brzy,“ brzdil přehnanou euforii asistent trenéra mužstva z třebíčského okresu Karel Kovařík.

Ještě před pár týdny na čele se vyhřívající fotbalisté Jemnicka posledních pět kol nevyhráli a v tabulce jsou s desetibodovou ztrátou na lídra až pátí.

Největším pronásledovatelem Rapotic tak na jaře zřejmě budou druhé Dukovany. Čtyři body ztrácí rovněž třetí Moravec, který je rozhodně největší senzací tohoto ročníku. Bez šance nejsou vedle fotbalistů Jemnicka ani Měřín se Šebkovicemi.


Načítám tabulku ...

V nejnižší krajské soutěži je situace podobná jako o patro výš. Ve skupině A je se shodným počtem bodů na čele dvojice Pohled a Lípa. O dva body zpět je třetí Velký Beranov, o další dva pak Pacov. Tento kvartet si to zřejmě rozdá o dvě postupová místa do 1. A třídy.


Načítám tabulku ...

Ve východní skupině 1. B třídy je situace jiná. Stylem start - cíl jí projíždí Fotbalová škola Třebíč. Nebýt covidu, možná by tento klub už působil v krajském přeboru, tak kvalitní má kádr.

S desetibodovým odstupem jsou druhé Hamry nad Sázavou, které přitom do sezony vstupovaly s hodně skromnými cíli. Trojlístek Luka nad Jihlavou, Přibyslavice a Velká Bíteš B na ně ztrácí půltucet bodů.


Načítám tabulku ...