VYŠŠÍ SOUTĚŽE

Sestupové počty se zpravidla odvíjejí od úspěšnosti moravských týmů ve Fortuna Národní lize, druhé nejvyšší tuzemské soutěže. Kvůli reorganizaci moravských soutěží však tentokrát dopad není takový. Ovlivní jen dění v MSFL, protože na sestupové příčce nakonec skončilo obrovskými problémy zmítané Znojmo.

To udělalo čáru přes rozpočet fotbalistům Nového Města na Moravě, protože ze třetí ligy budou sestupovat čtyři týmy. Šance na záchranu je tak pro svěřence Richarda Zemana vzhledem k vývoji v tabulce poměrně malá. Nicméně dobrá zpráva pro divizi je, že setupuje pouze poslední tým a tím je nováček Bystrc-Kníničky.

KRAJSKÝ PŘEBOR

Díky konzistentím výkonům na jaře si vítězství v přeboru Vysočiny vybojovali po zásluze fotbalisté Bystřice nad Pernštejnem. Podzimnímu překvapení z Ledče nad Sázavou došel dech, fotbalový Pelhřimov se zase potýkal s nevyrovnaností výkonů, když v některých zápasech body zbytečně ztrácel.

Již tři kola před koncem bylo prakticky jasné, že vzhledem k záchraně Humpolce v divizi D bude sestupovat z krajského přeboru pouze poslední tým. HFK Třebíč si prošel na jaře obrovskou krizí a v některých pasážích se musel strachovat. Třetí pád v řadě se nekoná, úleva v závěru přinesla zlepšené výkony. Sestupují tedy jen Košetice.

I. A TŘÍDA

V podstatě celé jaro bylo jasné, že o záchranu se utkají tři týmy, všechny z Třebíčska. Jaroměřice nad Rokytnou zabředly do krize, neustále oslabovaný celek nestačil na konkurenci a končí poslední. Stejně jako nedávno Moravské Budějovice tak musí skousnost druhý sestup v řadě. Nové Syrovice měly tragický podzim, ale na jaře přišlo zlepšení. V duelu o přežití porazily Třebíč B, a pokud vyhrají v sobotu v Želetavě, tak se na její úkor zachrání. Ze skupiny a padá Pacov.

To postup do krajského přeboru a historický úspěch slaví Šebkovice. Závěr sezony jim trochu svazoval nohy, ale v neděli duel pro rezervě Nového Města zvládly, a když se dozvěděly, že Dukovany nevyhrály nad Radešínskou Svratkou, mohly odšpuntovat šampaňské.

I. B TŘÍDA

Dva celky z Třebíčska byly ve hře o postup do I. A třídy, ale nic z toho nakonec nebude. Přibyslavice doplatily na slabý rozjezd odvetné části a o šanci přišly v sobotu po prohře 4:3 ve Stonařově. Moravské Budějovice pak můžou litovat poklesu formy ve druhé části jara. Stařeč se bez větších problémů udržela, tento trojlístek pak doplní v příští sezoně z okresního přeboru postupující FŠ Třebíč.

Postupují Měřín a Počítky, sestupuje Rančířov a někdo z dvojice Štěpánov nad Svratkou – Slavoj Polná B (celku z Jihlavska stačí uhrát stejný počet bodů jako protivník).