Na hřišti Košetic prohrál suverénní lídr druhé nejvyšší krajské fotbalové soutěže na Vysočině těsně 1:2. „Je to škoda, všechny nás to samozřejmě mrzí. Ale v takové situaci, v níž jsme k zápasu odjeli, se to tak trošku dalo očekávat,“ přiznalo střelecké eso Kamenice Martin Dvořák.

Základní sestava hlavního adepta postupu do elitní krajské soutěže byla tentokrát výrazně oslabená. „Sestava byla hodně slepovaná. Čtyři hráči jsou nemocní, k tomu ještě jeden musel zápas vynechat kvůli školení, které měl v zaměstnání,“ popisoval.

Nahradit je tak museli hráči rezervního mančaftu. „Musím kluky z béčka moc a moc ocenit, ale také pochválit. V sobotu dopoledne odehráli svůj duel za rezervu a po obědě vyrazili s námi do Košetic. Rozhodně to pro ně nebylo jednoduché,“ vysekl jim poklonu.

Fotbalisté Moravce (v modrém) budou nyní čekat, jak krajské svazové komise rozhodnou o soudu sobotního zápasu na půdě Želetavy.
Sudí všechny překvapil, říkají aktéři nedohraného sobotního zápasu v Želetavě

Už po pár minutách hry navíc fotbalisté Kamenice prohrávali. „Prvních dvacet minut byly Košetice daleko lepší. Vlétli na nás, naopak z naší strany byl úvod zápasu takový nemastný neslaný. Určitě v tom svoji roli sehrálo to množství změn. Domácím se navíc podařilo brzy vstřelit vedoucí branku,“ sdělil Dvořák.

A dále pokračoval. „Vzhledem k tomu množství změn jsme museli hrát trošku jiným systémem. Díky tomu jsme také nedokázali úplně reagovat na způsob hry Košetic. Až po půlhodině jsme se domácím dokázali vyrovnat.“

Po změně stran dokázal vedoucí celek tabulky západní skupiny 1. A třídy skóre vyrovnat. Jedenáct minut před závěrečným hvizdem ovšem Košetice vstřelily vítěznou branku.

S letošním podzimem se fotbalisté Nové Vsi (v modrých dresech) rozloučili ziskem tří bodů. Těsná výhra 1:0 nad Chotěboří se ovšem na domácí půdě nerodila lehce.
Výhra, ale s velkou výstrahou. První půle od nás byla hanebná, zlobil se Pohanka

„Zisk bodu byl hodně blízko. Rozhodla naše chyba, kdy jsme nedohráli souboj na polovině hřiště, domácí podnikli rychlý útok, z nějž rozhodli. Podle druhé půle se přitom jednalo o remízový zápas,“ vyslovil svůj názor.

Po sérii třinácti vítězství v řadě tak Kamenice poprvé v sezoně padla. „Bylo vidět, že fotbalisté Košetic měli snad trojnásobně větší motivaci než obvykle. Navíc jejich mecenáš Pavel Nenadál slavil v sobotu šedesátiny, což také sehrálo své. Kdybychom po půlhodině hry prohrávali o tři branky, nemohl by se nikdo divit,“ uznal.

Do jarní části přesto Kamenice nad Lipou půjde s komfortním jedenáctibodovým náskokem. „Můžeme být stoprocentně spokojení, s takovým průběhem podzimu nikdo nemohl počítat ani v těch nejoptimističtějších scénářích,“ usmál se Dvořák.


Načítám tabulku …