V tabulce jsou na tom nejhůře však mladíci z HFK Třebíč, jejichž jedenáctá pozice sice není v bezprostředním ohrožení sestupu, ale přece jen se od nich čekaly lepší výkony.

Jejich aktuální rozpoložení potvrdil sobotní debakl s lídrem tabulky z Ledče nad Sázavou. Výsledek 5:1 byl krutým vyjádřením sil na trávníku. Fotbalisté HFK sice dokázali v určitých pasážích držet krok, jenže…

„Sráží nás naše individuální chyby. Chyby, které děláme, se v krajském přeboru prostě trestají,“ povzdechl si Vladimír Hekerle, trenér Třebíče.

Příklady byly zřejmé. Nepokrytý Vodička, který ve 26. minutě ve velkém čtverci dostal po standardní situaci trestuhodně mnoho volného prostoru. Špatný odkop před odchodem do kabin, který Toula zužitkoval ve dvoubrankové vedení.

„S první půlí jsem byl přitom herně vcelku spokojen,“ tvrdí Hekerle a dodá: „Dokud ale budeme dělat takové minely, těžko můžeme pomýšlet na nějaký úspěch.“

Psychické rozpoložení pak už bylo jasně na straně lídra. „My jsme to utkání měli pod kontrolou. Za stavu 3:0 jsme sice měli pětiminutový výpadek, kdy jsme soupeři umožnili dát na 3:1, ovšem pak jsme ještě svou dominanci potvrdili dvěma brankami,“ hodnotil duel trenér kováků Zdeněk Jungvirt.

„Naopak druhý poločas už byl z naší strany hodně špatný,“ souhlasil Hekerle.

Třebíč se musí zvednout, ale ve zbývajících duelech to bude mít těžké: Jede na horkou půdu Nové Vsi a podzimní půlsezonu zakončí proti týmu Náměště-Vícenic.