ŽELETAVA – JEMNICKO 0:2

Poněkud černo-bíle vypadají zápasy Želetavy. S týmy ze druhé poloviny tabulky nemívá problém, s těmi z té horní většinou body ztrácí. Po bezbrankové první polovině se ukázal po změn stran jako rozdílový hráč ofenzivní hráč Menčík, který dvěma zásahy během necelých deseti minut rozhodl derby.

Góly: 71. a 83. Menčík. Rozhodčí: Škorpík, ŽK: 2:2. Diváci: 90. Poločas: 0:0. Želetava: Partl – Malík, Vladeka, Šrutka, Martin Vrbka, Trnka, Ondráček, Michal Vrbka (66. Vicenik), Simandl, Čurda (46. Jakeš), Jičínský (53. T. Vrbka). Jemnicko: Kopeček – Niederhofer, Novák, Svěrák, Kincl, P. Tesař (85. Kalášek), Vacuška, Koutný (77. Tobolka), Křivánek, Axman, Menčík.

HFK TŘEBÍČ B – RAPOTICE 4:9

Defenziva třebíčských mladíků si počínala v první půli neuvěřitelně laxně a již v první desetiminutovce dvakrát inkasovala. Do kabin se šlo za stavu 0:5, letní počasí pak přineslo bezstarostnou hru i po změně stran. Třebíčská rezerva dokázala snížit na 7:4, ale závěr patřil Rapoticím, a tak pětibrankový rozdíl byl i na konci utkání.

Góly: 51. Hronek, 63. (PK) a 81. V. Bence, 84. Staněk – 2. Dobeš, 11., 41. a 68. Valsa, 28. Císař, 44. M. Sobotka, 75. P. Sobotka, 85. M. Laš (PK), 88. Němec. Rozhodčí: Doskočil, ŽK: 1:4. Diváci: 50. Poločas: 0:5. HFK Třebíč B: Šplíchal – J. Uličný, Suchna, Renát, O. Uličný, V. Bence, Hronek, Lorenc (46. Maleta), Staněk, Valíček, Hrbáček. Rapotice: T. Laš – P. Sobotka, Švarc, Mucha, Dobeš (64. Dvořáček), Valsa, Císař, Matoušek, Němec, M. Sobotka (70. Šmarda), M. Laš.

ŽĎÁR N. S. B – ŠEBKOVICE 2:0

Rezerva FC Žďas předváděla především v první půli výbornou kombinační hru, kterou přetavila v nejtěsnější vedení. V 11. minutě se po rohovém kopu opřel do odraženého míče Kovář, jehož střelu tečoval mimo dosah gólmana Šebkovic Bohumír Sláma – 1:0. Další šance domácího celku však už gólem neskončily, naopak důležitý zákrok si v závěru první půle připsal gólman Žďáru Havlík. Po změně stran se ke slovu více přihlásil hostující soubor, jemuž výrazně pomohlo vyloučení Tomáše Peňáze. Rozhodnutí padlo dvě minut před koncem, výborně hrající Frieb utekl po lajně, našel volného Bohumíra Slámu, z jehož nahrávky profitoval jeho jmenovec Libor – 2:0.

„Po většinu zápasu jsme byli lepším týmem, naše vítězství bylo podle mého zasloužené,“ hodnotil zisk tří bodů trenér Žďáru Jun.

Góly: 11. B. Sláma, 88. L. Sláma. Rozhodčí: Šimek, ŽK: 4:1. Diváci: 55. Poločas: 0:0. Šebkovice: Klubal – Netík, Z. Karásek, D. Karásek, Dvořák, Říha, K. Busta, T. Kotačka, Večeřa, Novotný (84. Holčapek), Prokeš.

BUDIŠOV-NÁRAMEČ – DUKOVANY PŘERUŠENO

Zápas byl ve 4. minutě přerušen.

RADEŠÍNSKÁ SVRATKA – NOVÉ SYROVICE 2:1

První půle vyzněla jednoznačně pro fotbalisty Radešínské Svratky. Už v 6. minutě běžel sám na branku Syrovic Šacl, ale místo střely zbytečně přihrával Plhalovi, navíc dobře zasáhl jeden z obránců hostů. O dvě minuty později se v dobré příležitosti objevil opět Šacl, ale střílel nepřesně. Gólu se tak domácí dočkali až po sólovém nájezdu Plhala z 16. minuty – 1:0. O šest minut později střelec první branky vykoupal jednoho z hostujících obránců, našel volného Pekárka a bylo to o dvě branky. Po změně stran domácí vypadli z role a trest přišel v 66. minutě, kdy po rychlé brejkové situaci snížil Svoboda na 2:1. Hosté měli i další šance k vyrovnání, ale neproměnili je.

Góly: 16. Plhal, 22. Pekárek – 66. Svoboda. Rozhodčí: Šrámek, ŽK: 2:1. Diváci: 80. Poločas: 2:0. Nové Syrovice: Novák – Chalupa, Procházka, Dubský, Janoušek, Houserek, Železný, Lang, Svoboda, M. Sosnar, Filipský.

NOVÉ MĚSTO B – KOUTY 2:2

Úvodních pětačtyřicet minut zápasu vyznělo pro hostující Kouty. Ty šly do zaslouženého vedení, v 9. minutě po standardní situaci otevřel skóre zápasu hlavičkující Neumann – 0:1. Ve 22. minutě se ve velkém vápně šikovně otočil Roušar a po jeho střele k tyči hosté vedli již o dvě branky.

Po změně stran domácí ožili, přesto mohlo být v 50. minutě hotovo, hosté však pokutový kop zahodili. V 69. minutě vykřesal jiskřičku naděje utěšenou střelou k tyči Dobrovolný – 1:2. O deset minut později vystřelil Hudák a obránce Parma si míč srazil do vlastní branky – 2:2.

Góly: 69. Dobrovolný, 79. Parma (vlastní) – 9. Neumann, 22. Roušar. Rozhodčí: Půlpán. ŽK: 0:1. Diváci: 100. Poločas: 0:2. Kouty: Stýblo – Hrůza, Růžička, Paiskr (86. A. Dočekal), Nestrojil, Semrád (70. Havelka), Roušar, Parma, Navrkal, Coufal, Neumann.

JAROMĚŘICE N. R. – MORAVEC 0:2

Domácím již jde jen o čest, hosté potvrdili roli favorita. Na půdě posledního celku tabulky se fotbalisté Moravce prosadili až po změně stran. Skóre otevřel v 57. minutě Petr Kudiovský, pojistku na tříbodový import přidal o dvanáct minut později Juračka.

Góly: 57. Kudiovský, 69. Juračka. Rozhodčí: Kůrka, ŽK: 2:4. Diváci: 80. Poločas: 0:0. Jaroměřice n. R.: Pisk – Hambálek (71. Macháček), Urbánek, Bula, Svoboda, Prokop, Palát, Melán, Pejchal, Stejskal, Nykrmajer (62. Heralecký).