Výsledek? Svěřenci trenéra Petra Kylíška se po osmi zápasech posunuli již na druhé místo v tabulce! V posledním zápase přejeli Přibyslav 4:1.

„Dá se říci, že jsme tohle utkání odehráli v poklidu,“ těší Kylíška a pokračuje: „Po dlouhé době jsme odehráli dobrý zápas, jaký si představujeme. Soupeř nám to však svými okénky v defenzivě hodně usnadnil.“

Co je však pro stále mladý tým důležité, je rostoucí sebevědomí. „Při čtyřech výhrách za sebou jsme nastupovali do zápasu s pocitem, že se nemusíme bát. Posunuli jsme se do první poloviny tabulky, a to nám pomohlo. Kluci si začali více věřit a lépe řešit některé situace. Lepší řešení dříve pod tlakem nervozity neviděli,“ přiznává Kylíšek.

Výkony mají stoupající úroveň. První výhra nad Okříškami (2:0) se nerodila lehce, byla spíš vybojovaná. Potom přišla překvapivá výhra na půdě Velkého Meziříčí a takticky solidní výkon se silnou Chotěboří (v obou případech 2:1). V ostře sledovaném derby v Náměšti těžil HFK z rychlého vlastence domácích a pak výhru uhájil. Teď přišla nejsnadnější výhra.

„Snad akorát, že tentokrát jsme nebyli produktivní. Další šance jsme nevyužili,“ zvedá Kylíšek varovný prst.

To by se totiž nemuselo v dalším zápase vyplatit. V neděli se třebíčští fotbalisté představí od 15.00 v Ledči nad Sázavou. „Budeme věřit, že navážeme na sobotní kompaktní výkon,“ doufá Kylíšek.

Kováci však na rozdíl od loňské sezony moc hrůzy nepouštějí. Navíc HFK má na konec minulé sezony příjemnou vzpomínku. Odvezl si jasnou výhru 6:1.

„No, jasnou. Tenkrát nám tam spadlo, do čeho jsme kopli,“ vzpomíná Kylíšek.

Každý zápas bývá jiný a nebo vstoupí třebíčští fotbalisté do stejné (řeky) Sázavy?