„Bylo to hodně rychlé, už den po skončení trenéra Hekerleho jsem vedl trénink,“ usmívá se Kylíšek a pokračuje: „Vrátil jsem se domů, v Třebíči jsem od roku 1973, vyrostl jsem tady.“

Dostane tak dostatek prostoru k práci s mladým týmem. „Jak to bude vypadat? Kdo ví. Uvědomuji si, že to je chůze po tenkém ledu. Na nabídku ale nešlo nekývnout, prostě říct ne,“ vysvětluje.

„Nebude jednoduché dát tým dohromady, do kupy se musí dát celý klub. To nejde udělat ale přes den. Máme ale velkou kliku, že letos sestupuje z krajského přeboru jen jeden tým. Díky divizi. Příští sezonu to ale bude taky těžké, hrát ve čtyřicetitisícovém městě I. A třídu? To by byla ostuda,“ dobře ví zkušený trenér.

Vladimír Hekerle (do boxu)

„V Třebíčí jsem skončil po vzájemné dohodě, když už bylo jisté, že se v krajském přeboru zachráníme. Těch problémů je tady více, klub chce jít cestou vlastních zdrojů. Nový trenér Petr Kylíšek si aspoň může v těch posledních třech zápasech tým osahat.“

Toho v samotném závěru čeká velmi náročný program. „Teď mě čeká v pátek trénink v Třebíči, v sobotu utkání proti Nové Vsi, v neděli pak zase zápas v Koutech,“ prozrazuje své vytížení a dodává: „Bude to sice náročné, ale to mi nevadí. Mám rád fotbal, trávit čas na zahradě mě tolik nebaví a na pivo taky pořád chodit nejde. (smích) Budu pracovat s mladým kádrem, to mě psychicky hodně nabíjí.“

Za sebou už má doslova snovou premiéru. Třebíč vyhrála na hřišti Ledče nad Sázavou 6:1, přitom tým trenére Jungvirta byl ještě nedávno hlavním aspirantem na postup do divize.

„Určitě, to se nestává často, zvláště na hřišti týmu, který ještě před nedávnem vévodil přeboru. Asi nás Ledeč podcenila. Zápas nám extra sedl, to se stává jednou za sezonu, možná za dvě. Soupeř měl v první půli hodně šancí, my jsme je přežili. Klidně jsme mohli prohrát 6:1. Od stavu 2:1 se nám povedl snad každý brejk, byli jsme nesmírně produktivní,“ jmenuje příčiny nejlepšího zápasu HFK Třebíč v sezoně.

Úkolem nejbližších dnů bude poznat hráče. „Tým neznám prakticky vůbec, vracím se po devíti letech. Pouze Kosteleckého, Floriána, který je ale momentálně zraněný, Durdu a Brabence, což byli v té době začínající mladíci,“ uvádí Kylíšek, který to ale jako handicap nebere. „Budeme sázet na třebíčské odchovance. Když běhali po hřišti tři hráči z Afriky a naši kluci chodili po hostováních, to asi nebylo v pořádku. Chceme stavět na srdcařích, kterým není fotbal v Třebíčí lhostejný,“ zakončuje Kylíšek.