FC Budišov-Nárameč má před utkáním jednu z nejhorších obran z účastníků B skupiny 1. A třídy. Více jich inkasoval jen HFK Třebíč, budišovští hráči, stejně jako záloha Velké Bíteše a Kouty, inkasovali v šesti zápasech šestnáckrát. „Ale to jsme v jednom utkání, dokonce v jednom poločase, dostali osm branek,“ připomíná trenér Petr Kylíšek starší.

Stalo se tak v předminulém kole, kdy na hřišti v Budišově exceloval ve druhém poločase FC Náměšť nad Oslavou-Vícenice. „To byl prostě náš den blbec,“ dodává smířeně Kylíšek.

Fotbalisté Štok připravili v šestém hraném kole 1.A třídy první porážku sezóny hostujícímu Pohledu (v bílém).
Sekerníci lídrů. Letos už hráči Štoků sestřelili dva. Je o víkendu na řadě Tis?

Jeho svěřenci přitom mají po šesti kolech vyrovnanou bilanci výher, remíz a porážek. Na sedmém místě pořadí mají prakticky stejně daleko na špici jako na dno. „Máme trošku problémy s tím, že dáváme těžko do kupy sestavu. Takže v rámci toho experimentování hodně branek dostáváme. I když… Kdybychom odečetli tu osmičku, tak jsme na tom podobně jako ostatní mančafty,“ přemítá zkušený trenér.

Nyní stojí se svými svěřenci před velkou výzvou. Přijedou Šebkovice, které v šesti předchozích duelech nastřílely čtyřiadvacet branek. Průměrně čtyři na zápas. „Je to jasně tím, že mají ve svém středu kluka, který místo aby hrál druhou ligu někde ve Varnsdorfu, hraje 1. B třídu tady. Což je pro mě nepochopitelné. V Jakubovi Uhlířovi mají určitě největší výhodu,“ oceňuje sílu protivníka Kylíšek. „Navíc oni spolu hrají dlouho pohromadě. Mají vyvážený mančaft, dobře poskládaný. Uhlíř tam dobře zapadl, proto jsou silní v ofenzivě,“ dodává závěrem.