„My jedeme do Náměště? To jsem ani nevěděl,“ dělal si legraci třebíčský trenér, který si neodpustil narážku na svého synovce.

„Každé mužstvo má své klady a zápory, týmy jsou to podle mě vyrovnané, ale rozdíl vidím v trenérovi, tady je jasná výhoda na naší straně,“ usmíval se Petr Kylíšek starší.

„Samozřejmě se spolu štengrujeme, a já doufám, že úsměv na rtech bude po zápase na straně Náměště, kde je dost hráčů, kteří jsou z Třebíče, takže ta motivace je o to vyšší,“ doplňuje Petr Kylíšek mladší.

Fotbalisté Náměště-Vícenic byli před sezonou bráni jako jeden z černých koňů soutěže. Ale ouha, úvod byl pro tým Petra Kylíška mladšího jako z černého snu. Po čtyřech kolech měl v tabulce jen jeden bod! Až poslední dva zápasy ho trochu katapultovaly ze suterénu tabulky.

A v tom chtějí domácí pokračovat. „S Třebíčí je to sice derby, ale když hrajeme doma, tak chceme samozřejmě vyhrát. Udržet se na vítězné vlně, na kterou jsme naskočili, nic jiného nebereme,“ má jasno trenér Náměště-Vícenic.

Ovšem i Třebíč se po pomalém rozjezdu chytila, deset bodů v řadě je toho důkazem. „My čekáme tři body, od každého zápasu musíte čekat výhru, nemůžete do něj jít, že odejdete čestně poražen,“ má jasno kouč hostujícího celku.

Oba soupeři se prý dobře znají. „Načtené je máme, třikrát jsem je viděl. Hráli ze zabezpečené obrany, spoléhali na rychlý přechod, měli dobrou orientaci ve vápně a využili z minima maximum. Musíme pohlídat zkušené hráče Durdu a Ošmera. A podle mě měli teď velké štěstí a já předpokládám, že my jim to přerušíme,“ přeje si náměšťský trenér.

„Neřekl bych, že to bude úplně ostrý mač, ale derby má vždy takovou zvláštní příchuť. A my chceme vyhrát,“ opakuje Petr Kylíšek mladší, který prý v sestavě moc změn neudělá. „Nerad bych odkrýval karty,“ dodává.

Podle jeho strýce čeká jeho tým vyspělý soupeř. „Je to dobře poskládané mužstvo, když jsem je viděl, mělo to hlavu a patu, hráli dobře. My víme, že nastupujeme proti velmi solidnímu soupeři,“ zvážněl Petr Kylíšek starší.

„Také ale vím, kudy by to šlo, ale to bude záležet, čím překvapím já synovce a čím on mě, ale on mě nemá čím překvapit,“ odlehčil situaci třebíčský trenér, který v sestavě rošády asi dělat nebude.

„Pokud třikrát za sebou vyhrajete, není potřeba nic výrazně měnit,“ má jasno.