Účelná důrazná hra Okříšek podpořená dobře secvičenými standardkami versus kombinační hra Pelhřimova s rychlým přechodem do útoku. To nabízel duel před úvodním hvizdem. To se také potvrdilo, oba týmy si díky svým přednostem vytvořili v určitých pasážích tlak.

Úvod zápasu patřil fotbalovějšímu Pelhřimovu. Dal dva góly, které však kvůli ofsajdu neplatily. Měl i další šance. „Dva body jsme ztratili,“ nezastíral své zklamání trenér Pavel Regásek.

Pelhřimovský nápor postupně slábl a po změně stran se dostávali k nebezpečnému zakončení domácí. „Poté, co jsme se osmělili hlavně ve druhé půli, jsme měli dost gólových šancí a bylo tak jen otázkou, kdo dá první gól,“ uvedl okříšský kouč Gustav Cabúk a dodal: „Se štěstím jsme ho dali my.“

Paradoxně se domácí ujali po rychlé akci po levé straně. Střídající Tůma, jenž hodně oživil hru, „utancoval“ beka Rejthara a střelu na bližší tyč zaskočil Holického. Pak mohl hlavou zvýšit Bastl, ale nedal a štěstí přálo i Pelhřimovu. Po trestném kopu Skořepy se míč odrazil od tyče do Fialy a pak zpátky do sítě.

„Sešly se dva kvalitní týmy, které potvrdily, že patří do špičky krajského přeboru. Potkali jsme zatím nejtěžšího soupeře, ale zápas jsme zvládli velice dobře,“ dodal Cabúk.

„Nic se neděje. Neprohráli jsme šestý zápas za sebou, jdeme dál. Jsme pořád ve hře o špici tabulky, naše cíle plníme,“ zachoval si Regásek nadhled.