Jako by se soutěže hrály. Tak přistupují k tréninku také fotbalisté Náměště nad Oslavou. „Už se scházíme čtrnáct dní, v pátek jsme konečně absolvovali klasický trénink,“ informuje trenér Petr Kylíšek mladší.

Cílem je udržovat herní návyky s míčem. „Pojedeme s přípravou až do doby, kdyby končila sezona. Pak budou mít hráči tři týdny volno a začneme nanovo. Jsem velmi rád, že kluci jsou hladoví po fotbale. Doufám, že jim to vydrží," usmívá se Kylíšek.

Archivní foto z utkání krajského přeboru mezi TJ Sapeli Polná a TJ Sokol Šebkovice.
Sonda do klubu: Fotbalisté Šebkovic mají v plánu čtyři herní testy

Ten hlásí i dva domluvené přípravné zápasy. „Tradičně dobrou spolupráci máme se Startem Brno, v týdnu se utkáme s FŠ Třebíč,“ dodává náměšťský kouč.

Tréninky zpestřené přípravnými zápasy budou pokračovat až do poloviny června. „Potom si uděláme třítýdenní pauzu a všechno začne nanovo,“ pokračuje Kylíšek a dodává: „Já jen doufám, že na podzim už začne regulérní soutěž. Každý potřebuje před sebou mít nějaký cíl, na jaře jsme bohužel nemohli zimní část zúročit.“

Momentka z Velké ceny Třebíče.
Atletická sezona odstartuje projektem Spolu na startu začátkem června

Klub od Oslavy byl v minulé sezoně nováčkem krajského přeboru Vysočiny a zaujal rychlou a atraktivní hrou. V té zrušené naopak zůstal za očekáváním a po podzimu mu patřila devátá pozice.