Problémy tedy ubyly, některé otázky ale zůstaly. „Zimní příprava se nám celkem podařila, třeba poslední zápas s Třeští (výhra 1:0) splňoval mé představy. Teď ale zase začínáme znova od začátku,“ dobře ví trenér Lubomír Venhoda.

Úkoly jsou ale jasné. Fotbalisté Šebkovic se chtějí poctivě připravit na novou sezonu. Dárek v podobě záchrany mají v plánu zúročit od podzimu co nejvíce. „Dokončili jsme úvodní čtrnáctidenní blok. Rozjíždíme se ale pomalu, nová atmosféra je nám trochu cizí. První takový standardní trénink jsme měli až v pátek,“ připouští Venhoda.

Fotbalové utkání krajského přeboru mezi TJ Sapeli Polná a TJ Sokol Šebkovice.
Skončily první tréninkové bloky, trenéři jsou vesměs spokojení

Ten už svým svěřencům naordinoval i herní testy. „Už jsme se domluvili s Moravskými Budějovicemi a FŠ Třebíč. Oslovili jsme i Dukovany a Jemnicko, jsou to pro nás tradiční soupeři,“ dodává Venhoda, který je s přístupem spokojený: „Je teď radost pracovat. Je vidět, že klukům fotbal chyběl. Samozřejmě někomu více, někomu méně, ale hráči jsou natěšení.“

V současném módu chtějí Šebkovice pokračovat do konce června. „Potom uvidíme, co bude dál. Na nějaké vyhodnocení je ještě hodně času,“ uzavírá Venhoda.