Ten výsledek se vymykal ostatním třinácti v celé 1. A třídě. V souboji vloni devátého s desátým se očekával spíše vyrovnaný průběh. „Šokovali jsme výsledkem soupeře i sami sebe,“ culil se den po utkání trenér vítězů Lubomír Venhoda.

Pro výborný vstup do ročníku má kouč dvě vysvětlení. Tím prvním jsou posily. „Povedlo se nám dobře doplnit kádr. Přišli Kryštof Rygl, Jakub Uhlíř a Michal Bartejs,“ prozradil Venhoda.

Středopolař FC Vysočina Lukáš Fila rozhodl duel pátého kola druhé ligy proti Táborsku hattrickem. Na snímku právě střílí druhou branku.
Já a hlavičkář? Vždyť na tréninku netrefím ani oblouk na stadionu, culí se Fila

Pro něj je klíčovým hráčem především druhý jmenovaný. „To je hráč, který pochází ze Šebkovic a hrál profesionální fotbal v Dukle Praha. Momentálně ho máme na přechodné období zpět v Šebkovicích,“ těší trenéra.

Však také Uhlíř v utkání dvakrát skóroval. Stejnou porci branek přidal i Bartejs, který naskočil až ve druhém poločase. „Podařilo se nám je zabudovat do sestavy a náš výkon byl v utkání kvalitní. Všichni hráči splnili, co měli a hráli jsme, co jsme chtěli. A je dobře, že góly dali i hráči z lavičky. Opravdu to z naší strany bylo povedené,“ neměl daleko ke slovům chvály šebkovický stratég.

Fotbalisté Nedvědice (na archivním snímku v červeném) předvedli v prvním kole pěkný obrat proti Radešínské Svratce.
Velký obrat Nedvědice. Přestřelku s Radešínskou Svratkou rozhodl až gól v závěru

Venhoda neočekává, že by měl hned po prvním kole problémy s mimořádně zvýšeným sebevědomím hráčů, „Myslím si že ne. Kluci jsou soudní a u nás nosánek nahoru určitě nehrozí. Toho se nebojím,“ věří svěřencům.

Ani sám trenér nechce po vysoké výhře propadat nějakým velkým cílům či slovům. Zároveň přidává i druhé vysvětlení dobrého vstupu do sezony. „Tím, že jsme loňskou sezonu dohrávali v klidu, implementovali jsme do sestavy mladé hráče, kteří tak měli příležitost se vyhrát. A řekl bych, že tohle je výsledek,“ vysvětluje Venhoda. „Dáváme příležitost našim odchovancům a hráčům z regionu. Po prvním utkání se nechci ještě bavit o nějakých ambicích. Zápas se nám líbil, ale nějaké první hodnocení bych nechal po pátém či šestém kole.“