V krajském přeboru má Třebíčsko čtyři zástupce a los desátého kola svedl dohromady k derby Náměšť-Vícenice a Šebkovice. Hosté však k zápasu do Náměště s oddůvodněním kvůli Covidu-19 neodcestovali. Žádali odložení zápasu, s tím ale hostitelé nesouhlasili. Práci tak bude mít Sportovně-technická komise.

Ještě neúplnější bylo desáté kolo v 1. A třídě. O víkendu stáli hned čtyři zástupci. Derby Jemnicko-Budišov-Nárameč a duel Rapotice – Počítky byly s předstihem odloženy na sváteční středu 28. října. „Důvodem odložení zápasu je onemocnění Covid 19, které se vyskytlo v řadách soupeře,“ je citováno na webových stránkách Rapotic. „Předpokládáme, že se ale zápasy jen těžko odehrají,“ zní z fotbalových klubů.

Jiná je situace u utkání Kouty – Moravec. Zdá se, že domácí tým přijde ke třem bodům disciplinární cestou. „Tak trochu s tím počítáme,“ naznačil trenér Lukáš Broža.

Ke kompletaci programu v 1. B třídě skupiny B chybí rovněž derby: FŠ Třebíč – Rudíkov a náhradní termín je znovu 28. října.

V okresních soutěžích chybí do sta procent dva duely. Logicky nehrála rezerva Šebkovic ve třetí třídě a odležen byl i zápas Koněšín – Rokytnice. „Rokytnice poslala potvrzení o výskytu nemoci už v průběhu týdne, takže odložení je nasnadě. Ovšem nevím, jestli je listopadový termín reálný,“ pochybuje trenér Petr Kylíšek.

Nesehrané zápasy

Krajský přebor: Náměšť-Vícenice – Šebkovice. 1. A třída – skupina B: Jemnicko – Budišov-Nárameč, Rapotice – Počítky (oba 28. 10.), Kouty - Moravec. 1. B třída – skupina B: FŠ Třebíč – Rudíkov (28. 10.). Okresní přebor: Koněšín – Rokytnice (17. 11.). 3. třída: Šebkovice B – Čáslavice.