Nejen remíza 2:2, ale především výkon, kterým se prezentovali. To byly dva klíčové důvody pro spokojenost, která vyzařovala z trenéra Šebkovic po sobotním utkání proti o patro výše hrajícímu Slavoji Polná.

A ten ji ani nijak neskrýval. „Z mé strany panuje s utkáním naprostá spokojenost, bylo to mnohem lepší, než jsem očekával,“ začal své hodnocení Lubomír Venhoda.

Fotbalisté Šebkovic (ve žlutých dresech) v sobotu remizovali s Polnou 2:2.
Šebkovice dokázaly remizovat s divizní Polnou, Okříšky si s chutí zastřílely

Před začátkem utkání z něj přitom měl mírné obavy. „To je pravda. Vzhledem ke všem okolnostem, které zápasu předcházely, tím mám na mysli hlavně tu dlouhou pauzu, jsem se toho trošku obával,“ popsal.

Jeho starosti se ovšem ukázaly jako liché. „Hlavně v první půli jsme hráli velice dobře, zaslouženě jsme také šli do vedení,“ chválil své svěřence.

Svůj těsný náskok navíc účastník krajského přeboru Vysočiny hned po změně stran zvýšil. „Zkraje druhé půle jsme přidali druhou branku, ale poté jsme už trošičku ztratili pohyb a divizní Polná přece jen dokázala vyrovnat. V závěru zápasu nás přehrávala,“ všiml si.

Jedinou branku Velkého Meziříčí (v červeném) v sobotním utkání proti Rosicím (ve žlutém dresu) vstřelil Mirek Malata.
Velké Meziříčí nestačilo na Rosice. Chyběly nám větší emoce, všiml si Šimáček

Bez chybiček se samozřejmě výkon Šebkovic neobešel. „Dlouhá pauza byla znát, ať už při práci s míčem nebo v závěru také na kondici. Ale jak už jsem říkal, byl jsem z nás mile překvapený,“ zopakoval.

Sobotní výkon vlil trenérovi Šebkovic pozitivní elán. „Doplnili jsme kádr našimi mladými hráči a ti ukázali, že na nich můžeme stavět. Směrem k další sezoně proto začínám být mírně optimistický,“ dodal Venhoda.