Ledeč v neděli přivítá na svém hřišti soupeře, kterému má co oplácet. V Náměšti totiž na podzim prohrála vysoko 1:6. „My jim máme, co vracet. A vzhledem k tomu, v jakém rozpoložení jsme, tak jsme schopní jim to vrátit,“ věří svému týmu ledečský kouč Zdeněk Jungvirt, který si ale zároveň uvědomuje, že jeho svěřenci si budou muset máknout.

„Nebude to lehké utkání, Náměšť hraje dobrý fotbal. My jsme u nich doplatili na neproměňování šancí a špatnou taktiku. Teď jsme ale poučení, a jsme už dál,“ má jasno.

Žihadla Moravské Budějovice, ilustrační foto
První superfinále: Žihadla rozesmutněl gól necelé tři minuty před koncem

Nyní má prý vedoucí Ledeč ještě větší sebevědomí. „Tým je momentálně ve velmi dobrém rozpoložení, to ani jinak v této situaci nejde,“ prozradil Jungvirt, který může počítat se stejným kádrem jako v minulém kole.

Fotbalisté Náměště-Vícenic chytli na jaře také velmi dobrou formu. „Chtěli jsme se uklidnit dobrým začátkem, a tím je zisk šesti bodů,“ pochvaluje si kouč nováčka Petr Kylíšek mladší.

V neděli jeho tým čeká však úplně jiná výzva, ledečští fotbalisté jsou rovněž stoprocentní, navíc vévodí krajskému přeboru s osmibodovým náskokem. „Můžeme si to v klidu s lídrem rozdat. Nám vyhovují týmy, které se snaží hrát fotbal. Navíc máme v oblibě velká hřiště,“ pokračuje.

Ilustrační foto.
Cíl Nuclears? Postoupit do play-off

Obě tyhle podmínky se mu v neděli odpoledně splní, navíc je na co navazovat, myšlenou domácí výhrou nad Ledčí v poměru 6:1. „Přestáli jsme šance Ledče na začátku, a pak udeřili. Každý zápas však bývá jiný,“ ví při vzpomínce na podzim Kylíšek.

PROGRAM 17. KOLA KP

SOBOTA: Nová Ves – V. Meziříčí B (Krondráf), Žirovnice – Přibyslav (Havlín), HFK Třebíč – Sapeli Polná (Machát), Chotěboř – Pelhřimov (Hanzl), Bystřice n. P. – Speřice (Fotr).

NEDĚLE: Ledeč n. S. – Náměšť-Vícenice (Dvořák), Okířšky – Košetice (Niederle).

Zápasy začínají v 15.30.