Zápas by byl díky dlouholetým vztahům mezi oběma kluby atraktivní v každém případě, tentokrát přivítají Přibyslavice jako aktuálně druhý tým v tabulce lídra skupiny. „Před utkáním s Fotbalovou školou Třebíč budeme mít velkou motivaci,“ potvrdil význam duelu sekretář přibyslavických fotbalistů Antonín Kovář.

Podzimní vzájemné utkání vyhrála FŠ Třebíč jednoznačně 6:1 a s čerstvou šestkou pojede i teď do Přibyslavic. V posledním dubnovém utkání porazila 6:0 béčko Polné.

FŠ Třebíč se rozhodně netají postupovými ambicemi. Do šestnáctého kola neztratila ani bod, pak jí první porážku v sezoně uštědřila Nedvědice. Za čtyři vítězství si třebíčský klub připsal v jarních zápasech dvanáct bodů. Ještě o bod víc získaly na jaře Přibyslavice, které po remíze 1:1 v Lukách nad Jihlavou čtyřikrát v řadě zvítězily. Pokaždé svým protivníkům nasázely alespoň čtyři branky, nejvíc na apetit přibyslavických střelců doplatily Hamry nad Sázavou, nad nimiž vyhrálo mužstvo z Třebíčska 8:2.

O minulém víkendu vyhrály Přibyslavice 4:3 na hřišti poslední Blatnice. Utkání bylo hodně divoké, favorit třikrát prohrával. „Domácí se báli, aby stejně jako na podzim nedostali deset gólů, ale začátek jsme nezvládli, soupeř vedl hned po první akci,“ vracel s k poslednímu zápasu týmu trenéra Pavla Škorpíka Antonín Kovář.

Na branku domácího Jiřího Trnky ze třetí minuty odpověděl hned o minutu později přibyslavický Pavel Čermák. „Pak jsme ale znovu chybovali a museli dotahovat náskok soupeře podruhé,“ dodával k utkání zkušený funkcionář Přibyslavic. Poukazoval na akci Blatnice ze sedmé minutě, kdy průnik Milana Sovy zakončil Marek Svoboda.

Druhé vyrovnání hostů obstaral ve 35. minutě Pavel Čermák, ale druhý poločas začal podobně jako ten první. V 54. minutě se podruhé prosadil blatnický Jiří Trnka, o tři minuty později se o třetí vyrovnávací gól v zápase postaral hostující Lukáš Drapák, s devatenácti trefami nejlepší střelec soutěže. Teprve pak hosté potvrdili roli favorita, v 74. minutě stanovil konečný výsledek Luboš Lopatář. „Pak jsme měli ještě šance, abychom dali pojistku, nakonec jsme uhájili těsnou výhru,“ dodával Antonín Kovář.

Po vydařeném vstupu do jarní části sezony mají v Přibyslavicích jasný cíl. „Chceme hrát o druhé místo, na I. A třídu máme, kdybychom postoupili, vyšší soutěž bychom si rádi zahráli,“ připomenul ambice klubu Antonín Kovář. Z obou skupin I. B třídy postoupí o soutěž výš čtyři nejlepší týmy, druhé místo na konci jara má tak podobnou hodnotu jako prvenství. Po devatenácti kolech ztrácejí na Přibyslavice tři body třetí Hamry nad Sázavou a čtyři body béčko Velké Bíteše.

Utkání jara mezi Sokolem Přibyslavice a FŠ Třebíč se hraje v neděli 1. května od půl páté odpoledne.