Bylo to derby, jemuž snad nic nechybělo. Souboj fotbalistů FŠ Třebíč a Okříšek přinesl parádní hru, spoustu branek, ale také výbornou atmosféru. A dělbu bodů za nerozhodný výsledek 3:3.

Šlágr 2. kola krajského přeboru nabídl dva odlišné poločasy. V tom prvním měli navrch hráči Okříšek, kteří po jeho konci odcházeli do kabin za vedení 3:1. „Hosté hráli rychlý a agresivní fotbal, byli nesmírně důrazní. Skoro k ničemu nás nepustili, vedli zcela zaslouženě,“ uznal kouč Fotbalové školy Třebíč Tomáš Franěk.

Hostujícímu celku vycházela stanovená taktika na jedničku. „Hráli jsme hodně nahoře a Třebíč měla velké problémy s rozehrávkou. Takto hrát se ale, navíc v horkém počasí, nedá vydržet celých devadesát minut,“ komentoval trenér Okříšek Vladimír Hekerle.

Další cenný skalp si ve druhém kole krajského přeboru připsali fotbalisté Rapotic (na snímku). Ex-divizní Bystřici nad Pernštejnem doma zdolali 3:1.
KRAJSKÝ POLOČAS: Na čele jsou fotbalisté Pacova a Rapotic, derby skončilo smírně

Ve druhé půli už se začaly naplňovat papírové předpoklady. „Hosté po změně stran zalezli a chtěli náskok vyloženě ubránit. Dostali jsme se zpátky do hry,“ pozoroval lodivod Fošky.

Tři minuty po návratu na hřiště domácí snížili, remízu 3:3 zařídil pět minut před koncem střídající Klepárník. „Trošku nám došly síly, začali jsme šlapat vodu. Fotbalová škola ale prokázala, že do přeboru nepostoupila náhodou. Podle mě bude i zde hrát hodně nahoře,“ ocenil kvality soupeře kormidelník SK Huhtamaki.

Ten byl se ziskem jednoho bodu, i přes to, že jeho svěřenci přišli o výhru chvíli před koncem, spokojený. „Hrál se kvalitní zápas z obou stran, divákům se musel zápas určitě líbit. Remíza byla asi spravedlivá,“ přemítal.

Ve třetím kole moravskoslezské divize D zdolali fotbalisté Havlíčkova Brodu (v bílých dresech) Humpolec (v modrobílém) těsně 2:1.
Fotbalisté Slovanu zatím září, Stará Říše je na svém, naopak Velké Meziříčí tápe

Nečekanou úvodní domácí prohru 0:3 s Pacovem tak Okříšky alespoň částečně napravily. „Pořád tvrdím, že tento mančaft se ještě nedotkl svého stropu. Může hrát ještě lépe než teď, ale musíme být poctiví a agresivní. Pokud toto splníme, budeme pro každého velice nebezpeční a nepříjemní,“ zdůraznil Hekerle.

Bod bral také jeden z horkých favoritů postupu do divize. „Remíza asi odpovídá průběhu zápasu. Za druhou půli jsme si bod zasloužili. Navíc ze čtyř stovek diváků, co na derby dorazily, jich byly dobré tři z Okříšek. Měly tu výbornou kulisu,“ trošku si povzdechl trenér Fošky.

Fotbal v bezmála čtyřicetitisícovém městě delší dobu netáhne. Bylo tomu tak už dekádu zpět, kdy konkurenční HFK hrálo dokonce ve třetí lize, ale chodila na něj sotva stovka diváků. „Je škoda, že si v tak velkém městě lidé neudělají čas jít na fotbal,“ mračil se Franěk.


Načítám tabulku ...