RUDÍKOV – JAROMĚŘICE 5:1

Rudíkov načal domácí premiéru v I. B třídě excelentně. Skóre sice mohl otevřít po rohovém kopu jaroměřický Dusík, ale vzápětí po rychlé akci M. Skryja obešel dva protihráče a trefil se k tyči. Podobná akce přišla i o chvilku později, na 2:0 zvyšoval Štolpa. Skvělý start pak umocnil Pažourek, jenž v 8. minutě zvyšoval už na 3:0! Těsně před pauzou si Svoboda srazil střílený centr Štolpy do vlastní sítě a po změně stran pak přidal pátou trefu po hlavičce M. Skryja. Hosté korigovali z penalty.

Góly: 3. a 50. M. Skryja, 6. Štolpa, 8. Pažourek, 39. Svoboda (vlastní) – 76. Pejchal (PK). Rozhodčí: Půlpán, ŽK: 2:1. Diváci: 150. Poločas: 4:0. Rudíkov: Doležal – Lehký, Dobrovolný, Nožička, Mikyska – J. Trnka (76. V. Skryja), P. Trnka, Pažourek, Malec – Štolpa, M. Skryja (86. Chyba). Jaroměřice n. R.: Macháček – Loucký, Hambálek, Urbánek, Svoboda – Heralecký, Dusík (73. Jurka), Melán, Huňka (57. Filipi) – Kalay, Pejchal.

M. BUDĚJOVICE – STAŘEČ 2:4

Okresní derby zahájili lépe hosté, když v desáté minutě po dlouhém nákopu unikl na pravé straně Strouha a prostřelil padajícího Jelínka. Poté měli šance i domácí, ale Stehlík ve vápně nastřelil pouze hostujícího obránce a stejně tak dopadla i dorážka Pařízka. Z protiútoku pak zachránila domácí od dalšího gólu branková konstrukce. Brankou neskončily ani šance J. Bendy a tutovka A. Svobody. Udeřilo tak opět na druhé straně a Zejda po dalším dlouhém pasu, tentokrát z levé strany, zaznamenal druhou branku hostí. Domácí se dočkali až v závěru poločasu, kdy střelu střídajícího dorostence Neubauera, která skončila na tyči, dorazil do prázdné branky Stehlík.

Neubauerovi nebylo v tomto utkání přáno vstřelit branku. V úvodu druhého dějství jeho další utěšená střela orazítkovala tentokrát břevno a dělovku k tyči s námahou vyrazil Trnka. Na poslední chvíli zblokovala obrana hostí i střelu J. Bendy po krásné kombinaci na jeden dotek. Po hodině hry přebíral Strouha míč metr za domácí obranou a hostující hráč tak mohl zaznamenat svoji druhou branku v utkání. Za dalších deset minut vstřelil kontaktní branku střídající dorostenec D. Ledecký, který dorážel do prázdné branky míč, jenž vypadl brankáři Trnkovi z náručí. Vyrovnání měl na kopačce Stark, ale ve vyložené šanci přestřelil branku. Deset minut před koncem rozhodl o osudu utkání Vodička, když zužitkoval na malém vápně ideální centr Břízy. Od vyšší porážky zachránil domácí Jelínek, který bravurně vychytal tutovku hostujícího kapitána Kaňky.

Góly: 44. Stehlík, 70. D. Ledecký – 10. a 60. Strouha, 35. J. Zejda, 80. Vodička. Rozhodčí: Kříž, ŽK: 3:2. Diváci: 35. Poločas: 1:2. Moravské Budějovice: Jelínek – P. Benda, Mario Premar, J. Benda, K. Svoboda – Stark, Pařízek (64. D. Ledecký), Horecký, A. Svoboda (41. Neubauer) – Stehlík, Kosmák. Stařeč: Trnka – Tomek, Pysk, Vodička, Ježek – Strouha (85. R. Linhart), Lauš, M. Linhart, Zejda (90. Košiar) – Kaňka, Bříza.

LUKA N. J. – FŠ TŘEBÍČ 3:2

Jako první udeřil hostující Adam, který využil chyby zadáků, prodral se k brance a neomylně zacílil. O vyrovnání se postaral Čaloud, který přebral odražený míč a s přispěním chybujícího gólmana Slatinského rozvlnil síť. Třebíč si ale vzala vedení zpět, a opět díky Adamovi.

Po změně stran Luka přidala, naopak hosté začali uvadat. A to byla voda na mlýn kanonýra Filipa Tomana, který prošel z boku před bránu a propálil brankáře. Slatinský se deset minut před koncem marně natahoval na jeho přímý volný kop, a Luka mohla slavit cennou výhru.

„Bylo to vyrovnané utkání a v první půlce nám dělal problémy šikovný Adam. Třebíč hrála kombinačně, ale ve druhé půlce jsme se trochu zlepšili a k ničemu ji nepustili. Překvapilo mě, že fyzicky odpadli. Za bojovnost a týmový výkon bych chtěl naše hráče pochválit,“ hodnotí kouč Luk nad Jihlavou Zdeněk Dubec.

Góly: 32. Čaloud, 60. a 80. F. Toman – 20. a 44. Adam. Rozhodčí: Krejčí. ŽK: 3:0. Diváci: 150. Poločas 1:2. FŠ Třebíč: Slatinský – Filipec (46. Hobza), Tomek, Oberreiter (55. Fišer), Dvořák – Jeřábek, Hráček (67. Kratochvíl), Ustohal (80. Pohanka), Minář – Adam (46. Bukáček), Růžička

VELKÁ BÍTEŠ B – PŘIBYSLAVICE 2:1

Rezervu Velké Bíteše dostal po čtvrthodině hry do vedení Loup. Přibyslavice, které doma na úvod schytaly výprask od nováčka z Hamrů, ale v 64. minutě vyrovnaly gólem Lopatáře. Rozhodnutí padlo pět minut před závěrečným hvizdem sudího, tři body domácím vystřelil Pokorný – 2:1.

Góly: 15. P. Loup, 85. Pokorný – 64. Lopatář. Rozhodčí: Pfeifer, ŽK: 0:1. Diváci: 125. Poločas: 1:0. Přibyslavice: Pisk – Karafiát, Šárka, Skrobikowski, Částka – Uher, Matějek, Venhoda, Škorpík (54. Skerka) – Mícek (75. J. Zhoř), Lopatář.

 1. Hamry n. Sáz. 2 2 0 0 7:1 6

 2. Nedvědice 2 2 0 0 6:3 6

 3. Stařeč 2 2 0 0 5:2 6

 4. Velký Beranov 2 1 0 1 10:6 3

 5. FŠ Třebíč 2 1 0 1 7:4 3

 6. Stonařov 2 1 0 1 7:5 3

 7. Rudíkov 2 1 0 1 6:4 3

 8. Mor. Budějovice 2 1 0 1 7:6 3