Parádně vstoupily do sezony také Kouty. Ty sice neměly z předchozích sezon na Radešínskou Svratku zrovna nejlepší vzpomínky, ale tentokrát šlo všechno podle plánu. Zabijácký instinkt potvrdil Miloš Neumann, který nyl hattrickem hlavní postavou zápasu. Favorit vyhrál vysoko 6:0.

Zbylí zástupci z Třebíčska prohráli. Velmi atraktivní utkání se hrálo v Dobroníně, solidní návštěva viděla osm branek. Dukovany proti loňské sezoně výrazně pozměnili sestavu a na Jihlavsku začaly dobře. Dostaly se do vedení, ale potom začal úřadovat kanonýr Tomáš Sedláček a Dobronín nakonec vyhrál 5:3. Hosté mohli jen litovat, že nevyužili výhodu jednoho hráče v poli. Za ruku ve velkém vápně byl totiž vyloučen Pospíchal. Naopak Dobronín v deseti hráčích duel otočil.

Také Jemnicko doplatilo na střelecké choutky jednoho hráče. Ve Žďáře zkompletoval hattrick Tomáš Vokoun a hostům nebylo nic platné vedení z 10. minuty po trefě Martina Axmana. „Domácí byli v koncovce efektivnější,“ nechal se slyšet trenér Hostí Zbyněk Kincl.

Jedním z favoritů na postup do krajského přeboru je rezerva třetiligového Nového Města na Moravě, ta neměla slitování v Rapoticích a odvezla si vysokou výhru 7:2. Domácí tým si vytvořil dostatek šancí, ale doplatil hlavně na chyby v defenzivě.

Tím se jen potvrdilo, že úvodní kolo po dlouhé pauze bylo bohaté na branky. V sedmi zápasech jich padlo rovných čtyřicet.