První poločas se odehrál v režii hostů. „Ve Žďáře se nám v posledních letech daří a platilo to i tentokrát. Soupeře jsme napadali a brzy přišel první gól,“ vracel se k sobotnímu zápasu trenér Šebkovic Lubomír Venhoda.

Skóre otevřel v sedmé minutě Tomáš Kotačka, který dopravil do sítě domácích odražený míč. „Hosté začali s vysokým presingem, po naší individuální chybě zvyšovali na dvoubrankové vedení,“ doplňoval postřehy ze zápasu trenér žďárské rezervy Pavel Kubiš. Druhý gól hostů zařídil v pětadvacáté minutě Michal Rybka. Hru Šebkovic navíc výborně dirigoval ještě ne dvacetiletý Matěj Pánek. „Je to velký talent,“ dodal na adresu mladíka Lubomír Venhoda.

Ve víkendovém souboji fotbalistů Žirovnice (v bílo-modrém) a Náměště nad Oslavou-Vícenic (v zelených dresech) stříleli branky pouze prvně jmenovaní.
KANONÝR DENÍKU: Cajz naplno zúročil svou hlavní přednost a střelecky explodoval

Po přestávce se dění na hřišti výrazně změnilo. Domácí Radek Štursa vstřelil už v sedmačtyřicáté minutě kontaktní gól, Žďár se dostal do hry. Ještě více mu pomohla druhá žlutá karta pro hostujícího kapitána Štěpána Dvořáka, čtrnáctiminutovou přesilovku, ale domácí brankově nezúročili. „Bylo moc důležité, že jsme v oslabení vedení v utkání uhájili,“ připomenul Lubomír Venhoda.

V 68. minutě se síly na hřišti vyrovnaly, rovněž po druhé žluté kartě musel předčasně ze hřiště žďárský Tomáš Peňáz. „Dál jsme se tlačili do vyrovnání, ale na podzim máme problém s koncovkou, a to platilo i v sobotu,“ komentoval dění na hřišti ve druhém poločase Pavel Kubiš.

Závěrečnou desetiminutovku musela rezerva Žďáru odehrát dokonce jen v devíti, po druhé žluté kartě za atakování šebkovického gólmana Karla Klubala nedohrál ani Radek Štursa. „Myslím, že to na žlutou kartu nebylo, ale i v devíti jsme pořád měli na to vyrovnat. Gólovou šanci našeho Pavla Kloudy zneškodnil vynikajícím zákrokem šebkovický brankář,“ dodával Pavel Kubiš.

Po odehrané polovině podzimní části letošního ročníku krajského přeboru Vysočiny jsou na čele tabulky fotbalisté Okříšek (v bílém). Na trojlístek nejbližších pronásledovatelů mají shodně tříbodový náskok.
Senzace na pokračování! Fotbalisté Okříšek válí a na čele tabulky všem odskočili

Přesto si podle něho hosté vítězství zasloužili. „V závěru jsme byli pod tlakem, soupeř vrhl všechno do útoku, my jsme tři body šťastně uhájili,“ doplnil Lubomír Venhoda.

Žďár B je po sedmi kolech s třinácti body pátý, Šebkovice s deseti body sedmé. V osmém kole hraje rezerva Žďáru na hřišti desátého Velkého Beranova, Šebkovice hostí osmý HFK Třebíč.


Načítám tabulku ...