V nejlepší pozici půjdou do jarní části sezony fotbalisté Náměště-Vícenic. „Deset odehraných zápasů za podzim je málo. Rádi bychom, kdyby se odehrála i tři zbývající kola,“ přál si trenér Petr Kylíšek.

Krajský fotbalový svaz Vysočiny čekal přitom do poslední chvíle a v případě rozvolnění opatření v souvislosti s pandemií Covid-19 byly vypsány i listopadové termíny. „Tak hrát i v této době bychom problém neměli. Čím více odehraných zápasů, tím lépe, ale už je to pryč. Podmínky jsou pro všechny stejné a já nevidím ani problém absolvovat na jaře šestnáct zápasů. Záleží, jaká bude situace,“ dodal Kylíšek.

Jeho strýc, Petr Kylíšek starší, takové rozhodnutí očekával už s předstihem. „Jsme v takové blbé době, sport jde stranou, dostává červenou,“ krčí rameny kouč HFK Třebíč.

Ten poukazuje na jednu novinku, která začala platit před novým ročníkem fotbalových soutěží. „Stačí odehrát polovinu zápasů a sezona může být vyhodnocena. Co bude na jaře? Vím já, u týmu už ani nemusím třeba být,“ spekuluje zkušený matador.

Také lodivod Okříšek Vladimír Hekerle odhadl, že fotbal se už letos na trávníky nevrátí. „Já jsem klukům ani žádné velké pokyny nedával. Připravovat se v omezených podmínkách nemělo smysl, nedostali ani žádné tréninkové plány. Jsou zkušení a sami vědí, jak se mají udržovat v kondici.“

O blízké budoucnosti nepřemýšlí. „To není v našich rukách. V každém případě jsou podmínky pro všechny kluby stejné.“

V kouzlo závěru podzimu věřil trenér předposledních Šebkovic Lubomír Venhoda. „Loni se nám podařilo uhrát důležité body. S tím, že je konec podzimu, rozhodně být spokojeni nemůžeme. O listopadových termínech jsme v klubu nediskutovali, poslední dobou se vůbec nevidíme. Na druhou stranu máme zraněné a ovlivnila nás i covidová situace.“