Titulek nelže. Jestli vedení fotbalistů Okříšek po polovině ročníku krajského přeboru se příliš nečekalo, v podobném duchu se dá hovořit také o pátém místě Rapotic. „Vydařil se nám vstup do sezony a pak už jsme hráli uvolněněji,“ usmíval se pro Deník kouč FC Rapotice Tomáš Brabenec.

Mít o tři body více, vyrovnali by jeho svěřenci už po třinácti kolech bodový zisk za celý předchozí ročník. „Určitě nechci být neskromný, před začátkem sezony jsem určitě nečekal, že se nám bude takhle dařit. Ale vzhledem k tomu, jak podzim probíhal, určitě mohlo být minimálně o ty tři body více,“ počítal.

Kde je klub z Třebíčska pozbyl? „V posledních dvou domácích duelech, kde jsme přitom paradoxně hráli s nakonec prvními Okříškami a třetí Chotěboří,“ překvapil odpovědí lodivod Rapotic.

Svá slova dále rozvedl. „Měli jsme v obou zápasech hodně příležitostí, ale zradila nás koncovka. Okříšky si tak odvezly všechny tři body po jedné individuální akci, proti Chotěboři jsme brali aspoň bod, ale měli jsme vyhrát,“ neskrýval.

Letní změna trenéra i organizace hry fotbalisty Kamenice nad Lipou
(v pruhovaném) nijak nepoznamenala. Dál se drží mezi nejlepšími celky přeboru.
PODZIM V PŘEBORU: Kamenici nezastavila ani náročná série utkání na půdě soupeřů

Loni boj o záchranu málem až do posledního kola. Letos pomalu čeření vody mezi hlavními favority postupu.

Kde se vzala tak výrazná proměna mužstva během pár týdnů? „Budu se opakovat, ale klíčový byl příchod krajního záložníka Petra Ošmery. Jeho kvality nás, až na malé výjimky, kdy ho hráči soupeře dokázali uhlídat, táhly celý podzim,“ vysekl Brabenec slova uznání.

Nešlo ovšem jen o výkony hráče s nedávnými zkušenostmi ze třetí ligy. „Vedle Ošmery ohromně vyrostl Šmarda, náš nejlepší podzimní střelec. Když k nám ze Zastávky před rokem přišel, byl lehce zaskočený, ale teď se výrazně zvedl,“ připomněl.

Kvalitní líhní se v posledním období může prokázat klub z Chotěboře (ve žlutočerném). Na výsledcích mužů v krajském 
přeboru je to následně rovněž pozitivně vidět.
PODZIM V PŘEBORU: Chotěboř potvrdila kvalitu, bude útočit ze třetí příčky

Mnohokrát otřepané klišé o tom, jak důležitý je start do sezony, mohli v Rapoticích naopak jen podtrhnout. Zisk deset bodů po čtyřech kolech toho byl důkazem. „Vstup se nám vydařil, na úvod jsme vyhráli v Nové Vsi a bodovali i dál. Poté jsme hráli uvolněněji, mužstvo táhlo za jeden provaz, všechno si sedlo,“ lebedil si.

Loni, jako nováček, Rapotice uhrály za celou sezonu před vlastními fanoušky jen chabých sedm bodů. „Srážela nás nervozita. Paradoxně se nám mnohem volněji a tím pádem i lépe hrálo venku,“ říkal v průběhu loňského ročníku Brabenec.

Jen za první polovinu tohoto ročníku už doma získaly bez jednoho bodu dvojnásobek. „Hlavní rozdíl byl v prvním gólu. Loni jsme hráli třicet minut dobře, ale pak jsme skoro pokaždé jako první zbytečně inkasovali. Tentokrát to bylo jinak,“ těšilo jej.

K postupovému boji mají po polovině ročníku krajského přeboru našlápnuto fotbalisté FŠ Třebíč (na snímku). Na vedoucí Okříšky totiž ztrácí pouze jediný bodík.
PODZIM V PŘEBORU: FŠ Třebíč předvedla střelecké dostihy, post lídra jí ale unikl

Podobně výrazně se zvedla rovněž střelecká produktivita Rapotic. Vstřelených 31 branek za třináct kol je výbornou bilancí. Lepší v tomto směru byla pouze v ofenzivě nedostižitelná Fotbalová škola Třebíč.

Prvotní příčina byla udělaná v letní úspěšné přestupové politice. „I zde se citelně projevil příchod Ošmery. Právě on táhl většinu našich gólových akcí. K tomu jich ještě spoustu dalších, které jsme úspěšně nedotáhli, nachystal,“ sdělil.

Slova řady trenérů o tom, že je letošní ročník krajského přeboru vyrovnanější než ten předchozí, kouč Rapotic podpořil. „Nedokážu říci, jestli je horší, nebo lepší, to bych si nedovolil hodnotit. Rozhodně je ale vyrovnanější. Loni byl suverénní Pelhřimov výrazně odskočený, naopak letos může každý porazit každého. Tabulka, kde jsou malé rozdíly, to dosvědčuje,“ dodal Brabenec.


Načítám tabulku ...