Střelecké dostihy
Pět gólů na zápas? Není problém. Pokud fotbaloví fandové zajdou na zápasy Želetavy, Koutů nebo Rapotic, není o branky nouze. To vyjadřuje i výše uvedené číslo. „Diváci si u nás zvykli, že padá hodně branek. Zápasy, které skončí bezbrankovou remízou nebo výsledkem 1:0, jsou velmi vzácné. To platí hlavně o domácím prostředí,“ říká předseda klubu Václav Novák.

Také v Koutech není o góly nouze. I když. „Tentokrát se nám více dařilo venku než doma. Stejně jako v loňské sezoně ale naše výkony rostly s pokračující sezonou. Pevně věřím, že ve zbylých kolech bychom se dostali někam na zisk třiadvacet čtyřiadvacet bodů,“ soudí trenér Petr Munduch.

Tvrdý pád
Mnoho sezon hrálo Jemnicko v krajském přeboru, kde čeřilo vody ve špičce tabulky. Nyní však přišly horší časy. V loňské sezoně mohl těšit svěřence Zbyňka Kincla dobrý vstup, letos je tomu však naopak. „Trápíme se střelecky, na každý gól se hodně nadřeme. Navíc nám scházeli hlavně v úvodních zápasech někteří klíčoví hráči. Po výhře v Dobroníně jsme doufali, že se dostaneme na vítěznou vlnu, ale bohužel se tak nestalo,“ povzdechl si Kincl.

Neumann a Coufal
Asi žádný tým není tak bytostně závislý na útočném duu jako Kouty. Už řadu sezon většinu branek zařizují Miloš Neumann a Filip Coufal a konkurenti jim produktivní dvojici závidí. „Miloš s Filipem zpravidla obstarají osmdesát procent gólů celého mančaftu. Teď to bylo méně, protože kvůli nemoci nemohli nastoupit ve všech zápasech,“ upozorňuje Munduch.

Lepší výsledky venku
Tahle statistika hodně překvapí: Dukovany, Kouty, Želetava i Jemnicko získaly vícer bodů venku než ve vlastním hájemství. Pouze Budišov-Nárameč získal výrazně více bodů ve vlastním prostředí. Ze čtyř měření sil třikrát vyhrál a neuspěl pouze v okresním derby s týmem Dukovan. „Ceníme si hlavně výhry nad Měřínem, který svou sílu dokázal průběžným třetím místem v tabulce,“ nechal se slyšet trenér Michael Frýbort.

Jekyll a Hyde
Tenhle příměr může dostat jen jednou mužstvo. Rapotice jsou týmem mnoha tváří. Dokázaly vyplenit Kouty 5:3 a odehrát velmi dobré ale smolné partie s Želetavou a v Měříně, kde sahaly po bodech. Jenže také doma utrpěly dva debakly (Nové Město B 2:7, Dobronín 1:7), byť soupeři patří k favoritům soutěže a rezerva třetiligové Vrchoviny asi jen těžko bude hledat soupeře.

Naopak ve velmi důležitém zápase poslaly Rapotice domů s výpraskem Moravec. To dává větší porci sebevědomí. „V některých zápasech jsme měli k bodům blízko, ale musíme podávat vyrovnanější výkony,“ ví předseda klubu Aleš Kolařík.

Odložené zápasy
Bodově si můžou po naplnění deseti kol polepšit ještě tři týmy: Budišov-Nárameč, Jemnicko a Rapotice. První dva týmy čeká o první březnové sobotě vzájemné derby, Rapotice doma o den později hostí nevyzpytatelné Počítky.