"Potvrdily se naše obavy ze zápasu. Pelhřimov ukázal svou kvalitu, my jsme naopak doplatili na individuální chyby," přiznal trenér Náměště-Vícenic Petr Kylíšek a dodal: "V podstatě jsme soupeři třikrát na gól sami nahráli, ale to vůbec nesráží výkon Pelhřimova. Vyhrál zaslouženě."

Výhra 4:1 udělala radost jeho protějšku Regáskovi. "Náměšť byla soupeřem kvalitním, na úrovni. Sice jsme brzy získali vedení, ale pak jsme si nepohlídali standardní situaci a soupeř z ní dokázal vyrovnat. Ještě do přestávky nám vrátil vedení Mazač po přihrávce Naniáše. Po změně stran jsme soupeři zasadili ránu do vazu třetím gólem, pak už jsme měli hru pod kontrolou."

Rozdílovým hráčem zápasu byl tentokrát pelhřimovský forvard Mazač, který vsítil hattrick.

V Okříškách se o konečné podobě výsledku 2:1 pro domácí tým rozhodlo již v prvním poločase. "Po těžkém boji jsme uhráli tři body. Chotěboř hrála výborný fotbal, nás několika fantastickými zákroky podržel gólman Libor Fiala," oddechl si kouč vítězů Gustav Cabúk.

Jeho tým se po změně stran dostával pod tlak, proto ho mrzely dvě neproměněné šance, aby měl jeho tým v závěru více klidu. "Ve druhém poločase jsme bránili, sázeli na brejky a také měli dvě šance. Nakonec jsme museli o výhru bojovat až do konce."

Kouč hostí Miroslav Plíšek byl po utkání na své hráče nazlobený. "Pro nás to byla zasloužená porážka. Sice jsme byli dvě třetiny, možná i celý zápas více na balonu a lepším týmem, ale to nic neznamená, když pak uděláme dvě fatální chyby a navíc neproměníme čtyři tutové šance. Soupeř vyhrál, protože jsme mu to umožnili."