Minimálně ve dvou případech však soupeř rozhodně hratelný byl. V Přibyslavi Okříšky prohrály 2:1, porážka v Pelhřimově 2:0 se dala čekat. „Je to favorit soutěže, odtud se body jen tak vozit nebudou,“ dobře ví trenér Vladimír Hekerle.

Jeho svěřenci se chtěli naladit na vítěznou vlnu proti Žirovnici, která vyměnila trenére a procházela herní a výsledkovou krizí. Utkání dvou sousedů v tabulce začalo převahou hostů, kteří hráli po větru. Domácí obraně dělal problémy agilní Cajz, který ve 25. minutě střílel zcela sám vysoko nad a ve 35. minutě po rohu se k němu propadl míč a jeho pokus opět skončil nad Fialovou brankou. Druhý poločas začal lépe pro domácí. V 53. minutě dostal více prostoru na pravé straně Trnka, který utekl hostujícímu obránci, nezištně přihrál Bencemu a ten nedal hostujícímu brankáři šanci- 1:0. Hosté šli navíc po faulu Tolknera na Dubského do deseti. „Bohužel jsme to nezvládli,“ znělo kriticky z tábora domácíc.

Už po minutě totiž hosté zahrávali rohový kop a míč se odrazil od domácího hráče Maška do vlastní branky. V 73. minutě po nedorozumění domácí obrany utekl po pravé straně Cajz a křižnou střelou zvýšil Rozhodl. „Hosté byli po celé utkání lepším celkem a tudíž je jejich vítězství zasloužené. My se musíme zlepšit,“ souhlasí Hekerle.

Další soupeř ale bude těžký, v neděli hrají Okříšky od 14.00 ve Velkém Meziříčí.