NÁMĚŠŤ-VÍCENICE – PŘIBYSLAV 2:1

Favorit se ujal vedení brankou do šatny, kterou zajistil Svoboda. Za stavu 2:0 se zdálo všechno jasné, jenže Náměšť málem doplatila na spalování šancí. „Šimončič šel dvakrát sám na branku, Svoboda mohl dát další dva góly. Vrcholem bylo, když jsme za stavu 2:0 nedali šanci, když šli čtyři hráči sami na brankáře. Hosté snížili, ožili a my se strachovali o výsledek,“ uvedl trenér vítězů Petr Kylíšek.

Góly: 44. a 70. Svoboda – 80. Vostál. Rozhodčí: Machát, ŽK: 1:1. Diváci: 100. Poločas: 1:0. Náměšť-Vícenice: Procházka – Lampíř, Čermák, Rubák, Jonák (90. Tržil) – Klíma (77. Anna), Sedláček, Durajka, Sedlák (73. Matoušek) – Šimončič, Svoboda. Přibyslav: Pazderka – Sibera, Vopršal, Votava, Vykoukal – Ondra, Krčál, Pochop, Bačkovský – Vostál, Prchal. Nejlepší hráči: Svoboda, Durajka – Pazderka.

TŘEBÍČ – CHOTĚBOŘ 2:3

Při čím dál více zauzlené situaci v divizi potřebovala Třebíč konečně bodovat, ale znovu se jí to nepodařilo. Proti Chotěboři se dostala do rychlého vedení zásluhou R. Benceho, jenže kreativní Dvořák dokázal otočit skóre. V 71. minutě byla snaha HFK korunována vyrovnáním Benáčka, jenže utkání rozhodla dvě minuty před koncem největší opora hostí Martin Somerauer.

Góly: 9. R. Bence, 71. Benáček – 41. a 65. Dvořák, 88. Martin Somerauer. Rozhodčí: Pavlas, ŽK: 4:2. Diváci: 70. Poločas: 1:1. Třebíč: Duba – Suchna, Brabenec, Karásek, Renát – Valíček, Lorenc – Pecka (52. Hrbáček), Benáček, Durda – Maleta. Chotěboř: Dobrovolný – Jan Hlaváček (81. Rychlý), Čáp (62. Moravec), Ďoubal (25. Keller), Plíšek – Janda, Marek Somerauer, Martin Somerauer, Chlad – Dvořák, Hanousek. Nejlepší hráči: Benáček – Dvořák, Martin Somerauer.

OKŘÍŠKY – SPEŘICE 5:1

Domácí vstoupili do utkání velmi dobře a po necelé půlhodině vedli 4:0. Ve 2. minutě využil špatné rozehrávky hostujícího brankáře Tůma a z šestnácti metrů vstřelil vedoucí branku. Ve 13. minutě zahrávali domácí rohový kop, Široký přesně našel hlavu zcela volného Bendy, ten nedal hostujícímu brankáři šanci- 2:0. O tři minuty později předvedly Okříšky nejhezčí akci utkání. Míč putoval na jeden dotek po ose Ryšavý – Tůma – Dubský k Dočekalovi a ten s pomocí tyče vstřelil další branku – 3:0. Ve 23. minutě se do pokutového území hostů vřítil Dubský, byl podražen a nařízený pokutový kop proměnil Ryšavý. Hosté také využili chyby v rozehrávce a Vlček snížil na 4:1. Po změn stran si vybral druhou slabší chvilku hostující brankář, když špatně rozehrál, k míči se dostal Dočkal a zvýšil vedení domácích na 5:1. Hosté se pokusili zkorigovat výsledek v 86. minutě, ale Fukan trefil jen hlavou břevno.

Góly: 2. Tůma, 13. Benda, 16. Dočekal, 23. Ryšavý (PK), 64. Dočkal – 36. Vlček. Rozhodčí: Hanzl, ŽK: 0:0 Diváci: 100. Poločas: 4:1. Okříšky: Fiala – Tekal, Němec, Dočkal, Binka – Ryšavý (81. Koreš), Benda, Dočekal, Široký (76. Bulant) – Tůma (51. Vostal), Dubský (89. Večeřa). Speřice: Žáček – O. Moravec, Pohan st., Sadský (46. Fukan), J. Moravec (46. Boček) – Jůzl, Jančík, Holenda, Vlček – Soukup (78. Maděra), Pohan ml. (69. Linhart). Nejlepší hráči: Tůma, Dubský, Ryšavý.

14. Košetice 20 2 3 15 14:48 9

Příští kolo: Bystřice – Okříšky, Sapeli Polná – Náměšť-Vícenice, Přibyslav – Košetice, Speřice – Ledeč n. S., Pelhřimov – Nová Ves, V. Meziříčí B – Třebíč, Chotěboř – Žirovn