Do startu zimní přípravy mají fotbalové kluby kluby z krajského přeboru ještě daleko. Nejlepší trojlístek po podzimní části ale už dopředu avizuje, že hodlá vsadit na stávající kádry.

Fotbalisté překvapivě vedoucích Okříšek už loni úspěšně dokončili přestavbu mančaftu. „Povedlo se nám jej přitom omladit a doplnit z vlastních zdrojů. Jen Adama Suchna přišel zvenčí,“ pochvaloval si kouč SK Huhtamaki Vladimír Hekerle.

Po většině zápasů podzimní části moravskoslezské divize D mohli mít fotbalisté Nového Města na Moravě (na snímku) úsměvy na tváři ze zisku bodů.
Úspěšný restart. Fotbalisté Vrchoviny se dali po sestupu opět rychle dohromady

A v tom hodlá celek z Třebíčska pokračovat. „Touto cestou chceme jít i v budoucnu. Podle mého by to na této úrovni tak mělo být, dávat šanci vlastním odchovancům,“ doplnil.

U o bod druhé Fotbalové školy Třebíč je tato strategie dána už jen jejím názvem. „Neplánujeme žádné příchody a doufám, že ani nebudou žádné odchody,“ přiznal trenér Fošky Tomáš Franěk.

V kolonce odchodů si ale jistý být nemůže. „Pokud bude někdo chtít odejít do Rakouska, nezabráníme tomu. Dál pak budeme dávat šanci našim dorostencům,“ dodal Franěk.

Trenér české fotbalové reprezentace Jaroslav Šilhavý (vlevo) a její kapitán Tomáš Souček měli před utkáním s Moldavskem novinářům na co odpovídat.
GLOSA: Kdo stojí za trenérem Šilhavým? Všichni hráči reprezentace rozhodně ne

Prakticky totožná situace je také u třetí Chotěboře. „Máme zajímavé kluky, kteří mají svoji hodnotu. Na druhou stranu bych si přál, aby byla Chotěboř vnímána tak, že jsme hlavně silní v kolektivním pojetí. Třeba na výhře v Třebíči na závěr podzimu to bylo vidět,“ nastínil kormidelník Chotěboře Martin Jakeš.

Hodnocení první poloviny letošní sezony z pohledu nejlepších i nejhorších týmů podzimní tabulky bude Deník průběžně čtenářům přinášet. Jako první přijdou na řadu vedoucí Okříšky, na něž dále navážou FŠ Třebíč a Chtěboř.


Načítám tabulku ...