„Tým potřebuje nový impulz. Takže můj odchod je logickým vyústěním situace,“ říká se vztyčenou hlavou zkušený trenérský matador.

Osmé místo před rokem, ještě o příčku lépe skončily Okříšky na jaře. Tým Huhtamaki proplouvá přeborem v poslední době tak trochu na vlnách, propad v sinusoidě přišel nyní. „Hodně to souvisí se vstupem do sezony. Ten se nám dvakrát povedl, zejména v minulé sezoně. Tady se mluví o sudých a lichých letech, jenže tentokrát bylo všechno jinak,“ dobře ví Cabúk.

„První utkání jsme odehráli smůlovatě, prohráli jsme po špatném vstupu do utkání s Novou Vsí 0:3 a Martin Mašek si navíc zlomil nohu,“ kroutí hlavou a na následující propadák 1:5 na půdě Sapeli Polná raději ani nevzpomíná.

SK HUHTAMAKI OKŘÍŠKY
- Pořadí: 13. místo
- Bilance: 2 – 4 - 7
- Skóre: 12:23
- Střelci: 2 – Dubský, Večeřa, Zeman, 1 – Rampír, Ryšavý, Benda, Bence, Vostal, Široký
- Čistá konta: 3 – Fiala

Cabúk přitom vstupoval do letní přípravy na novou sezonu s vidinou posílení kádru. „Dotáhli jsme na přestup Vojtu Benceho z Třebíče a Tomáše Trnku ze Želetavy a čekal jsem, že rozšíříme kádr o pět dorostenců. Jenže z nich nepřišel nikdo,“ říká Cabúk.

Ten už pak počítal jen další ztráty. „Ty byly znát v ofenzivní činnosti. Najednou jsme se ocitli bez klasického útočníka. Skončil Radek Tůma, Vít Bastl si zlomil prst a začal nastupovat až ke konci podzimu. Nemohli jsme se spolehnout ani na Viktora Bulanta, jenž byl časově zaneprázdněný a přestal chodit, a skončil také Molák. To se muselo projevit, protože na hrotu začal nastupovat osmnáctiletý Vojta Bence, který navíc dvakrát chyběl kvůli studijní stáži,“ jmenuje Cabúk.

Hledaly se jiné alternativy. „Petra Dubského jsme museli přeškolit ze záložníka na útočníka a na hrot jsme vytáhli i levého beka Iva Večeřu.“

Právě Dubský a Večeřa vstřelili dva góly, k nim se ještě přidal Zeman, ostatní už jen paběrkovali. To bylo smutné zjištění pro fanoušky, kteří byli zvyklí z nedávných dob na snajpry Aleše Valentu či Mariána Kotrbu.

Zvýraznit ofenzivní vozbu by mohl časem halv Tomáš Trnka. „Poznal však, že mezi A třídou a přeborem je skok. Musel se ale otrkat. Není nějaký tvrďák, takže trvalo, než začal vyhrávat osobní souboje. Bude ale do budoucna dobrou posilou,“ předpovídá Cabúk.

Jeho tým paradoxně obíral o body ty silnější. „Vyhráli jsme v Žirovnici, s Pelhřimovem jsme ztratili výhru v poslední minutě. Proti rezervě Velkého Meziříčí jsme v závěru nedali za stavu 1:1 dvě velké šance a rozhodnout mohl remízové utkání i Vojta Bence ve Speřicích,“ počítá Cabúk, kterého mrzely i zápasy v Třebíči a s Náměští: „Tady je těch nějakých osm deset ztracených bodů, s nimi by se nám dýchalo lépe.“

Proto došlo na dohodu s vedením klubu a zkušený trenér v Okříškách končí. „Mužstvo potřebuje nový impulz a v přeboru v podstatě není jiná možnost, než vyměnit trenéra,“ chápe Cabúk, jenž dodává: „Jsem tady čtyři a půl roku, to je dlouhá doba. Tenhle začatý pátý byl už nad plán.“

Zkušený stratég je však přesvědčený, že se jeho bývalý tým může na jaře zvednout. „Všechno se dá dohnat v tréninku, zimní pauza bude dlouhá. Zranění mohou doléčit své neduhy, podaří se úvod a motivace je na světě. Bohužel tréninková účast u nás na podzim nebyla ani padesátiprocentní, což je také jeden z důvodu, kde tým je.“