Na hřištích soupeřů byla v posledních kolech Želetava oblíbeným soupeřem. V posledních čtyřech utkáních venku vždy inkasovala debakl. Skóre z tohoto kvarteta zápasů měla 3:35…

Až v Šebkovicích v neděli vysoce favorizovaného protivníka trápila celý zápas. Nakonec sice znovu prohrála, ale jen těsně 0:1. A po průběhu duelu, ve kterém domácí dominovali. „Nefungovalo nám proměňování šancí. Na tom jsme pohořeli,“ uznal trenér Šebkovic Lubomír Venhoda. „Jak se nám to minule podařilo proti Dukovanům (4:2), teď jsme sice byli více na míči, ale všechno to bylo o druhém gólu.“

Jenže i utrápené vítězství může přinést velkou radost. Šebkovický Sokol se po něm posunul do čela B skupiny 1. A třídy. „Vůbec nic to s náma nedělá, jsme v naprostém klidu,“ tvrdí Venhoda. „My především dál zapracováváme naše mladé hráče, abychom měli širší kádr zkušenějších fotbalistů,“ vysvětluje hlavní strategii klubu.

Hlasujte pro již čtvrtou Hvězdu víkendu. Mezi nominovanými je také Karel Holub z Rantířova (v zeleném).
ANKETA. Zvolte fotbalovou Hvězdu víkendu krajských soutěží na Vysočině

Trenéra kromě vítězné série (tým už neprohrál deset duelů v řadě) a posunu v tabulce těší především atmosféra v kabině. „Rád bych zdůraznil, že všichni kluci příkladně pracují a na naší hře je to znát,“ pochvaluje si Venhoda.

Ani to však nezavdává důvod k předčasné radosti. „Dopředu bych nerad něco předjímal," říká kouč směrem k postupovým debatám. „Čeká nás ještě hodně zápasů, v předposledním kolo hrajeme s Bedřichovem doma… Do té doby mohou oni i my klopýtnout. Zůstáváme nohama na zemi. Víme, že to je jenom fotbal. A v něm to není nikdy jednoduché,“ uzavírá realisticky poslední kolo Lubomír Venhoda.


Načítám tabulku ...