První kolo letošního ročníku krajského přeboru Vysočiny naznačilo, že o překvapení letos rozhodně nebude nouze.

Stačilo se podívat jen na výsledky tří ze čtyř sobotních zápasů. Fotbalisté Bystřice nad Pernštejnem, kteří se do krajského přeboru vrátili po sestupu z divize, doma podlehli Kamenici nad Lipou 1:3. Nováček z Pacova zaskočil Okříšky, odkud si odvezl tři body za výhru 3:0.

Největší překvapení se ale událo v Nové Vsi. Loni šestý celek konečné tabulky a aktuálně trojnásobný vítěz krajského poháru totiž doma na úvod nové sezony podlehl Rapoticím vysoko 2:5!

Na překvapení bylo zaděláno už po prvním dějství. První šanci měl domácí celek, ale jeho fotbalisté ani natřikrát nedokázali dostat balon za již překonaného gólmana Laše. „To zásadně ovlivnilo další průběh zápasu. Pokud bychom skórovali jako první, zápas by se odvíjel jinak,“ byl přesvědčený trenér Nové Vsi Petr Nedvěd.

Fotbalová škola Třebíč (v oranžových dresech) triumfovala předloni v I. B třídě, loni v I. A třídě. Bude stejně úspěšná i v této sezoně v krajském přeboru?
Bude už za rok v Třebíči opět divize? Fotbalisté Fošky neskrývají své ambice

Pak už jeho ovečky tahaly za kratší konec provazu. Rapotice poslal po čtvrthodině hry do vedení hlavičkující Adamenko. Minutu před půlí byl Fuksa krátký na tečovanou střelu Durajky. Už v nastaveném čase první půle ovšem vrátil Novou Ves do hry Krbálek – 1:2.

Ani po pauze se však favorit neprobral. Nejprve musel předčasně pod sprchy Novotný, navíc hned poté přidal třetí gól hostů Šmarda. Domácí se nevzdali a po hodině hry vykřesal jiskřičku naděje přesnou hlavičkou Ptáček – 2:3.

Jenže naděje Nové Vsi zhasly už po dalších třech minutách. Její obránci předvedli velmi slabý důraz, balon se na hranici velkého vápna dostal opět ke Šmardovi, který ránou přesně k levé tyči vrátil hostům dvoubrankový náskok.

V páteční předehrávce druhého divizního kola zdolali fotbalisté Nového Města na Moravě (v modrém) nováčka z Pelhřimova (v bílých dresech) vysoko 5:0.

To jakoby celek ze Žďárska definitivně uzemnilo, na konečných 2:5 uzavřel skóre jedenáct minut před závěrečným hvizdem svým druhým zásahem v utkání špílmachr Durajka.

„Nebudu zastírat, že konečný výsledek je pro nás velkým povzbuzením do dalších zápasů. V úvodu zápasu jsme přežili velkou šanci domácích a pak už jsme měli zápas pod kontrolou. Hráči zaslouží velkou pochvalu,“ lebedil si kouč Rapotic Tomáš Brabenec.

KRAJSKÝ PŘEBOR VYSOČINY - 1. KOLO
NOVÁ VES - RAPOTICE 2:5
Góly: 45. Krbálek, 62. Ptáček – 16. Adamenko, 44. a 79. Durajka, 52. a 65. Šmarda. Rozhodčí: Fryč. ŽK: 4:1. ČK: 1:0 (51. Novotný). Diváci: 120. Poločas: 1:2. Nová Ves: Fuksa – Nečas, Sedler (83. P. Šandera), Žák, Krbálek (60. Jinek), Dacer, J. Šandera (46. Růžička), Ptáček, Kovář (83. Toufar), Kuchta (60. Chalupa), Novotný. Rapotice: T. Laš – Jan Matoušek, Zahrádka, Jašek, M. Laš, Adamenko, Durajka (83. Fendrich), Palát, Liusik (90. Michal Matoušek st.), Šmarda (89. Michal Matoušek ml.), Ošmera.