Oslavy klubu z Třebíčska měly několik pomyslných vrcholů. Tím prvním bylo finále krajského poháru Vysočiny starších žáků, v němž domácí celek vyzval mladíky Želetavy. „Naši chlapci sice prohráli 0:6, přesto je jejich účast ve finále solidním úspěchem," pochvaloval si člen výkonného výboru a trenér mládeže FC Rapotice Aleš Kolařík.
Po utkání žáků následovaly další dva zápasy. V tom prvním, souboji celků Lokomotivy proti Kaštanu, si to rozdali místní hráči. Zatímco jinde se vesnice dělí na „horňáky" (myšleno horní konec vesnice) a „dolňáky", v Rapoticích mají své vlastní názvy.
Proč právě Lokomotiva a Kaštan? „Pomyslnou dělící linií je vlaková zastávka. Proto strana blíže k ní Lokomotiva, zatímco na druhou stranu určily názvy kaštany, které zde rostou," pousmál se Kolařík.
Posledním zápasem byl střet současných a bývalých hráčů FC Rapotice. V mezidobí mezi těmito zápasy pak došlo ještě na dvě slavnostní události. Při té první byli vyznamenáni a oceněni bývalí hráči a funkcionáři oddílu za jejich dlouholetou práci pro klub.
Slavnostního křtu se poté dočkala vydaná kniha o fotbalovém oddílu v Rapoticích. Jejím autorem není nikdo jiný než Aleš Kolařík. „Mapuje se v ní celá dlouhá historie klubu, ale také jeho současnost," prozradil autor.
Nutno dodat, že současnost oddílu rozhodně není špatná. Před rokem se Rapotie dočkaly historického postupu do krajského přeboru Vysočiny, v němž se ve své premiérové sezoně také dokázaly udržet.