ŽELETAVA – SAPELI POLNÁ 2:3

Hosté vstoupili do zápasu podstatně lépe. Nejdříve se zaskvěl výborným zákrokem Partl, ale na střelu Padrnose v 6. minutě již nestačil. Hosté byli fotbalovější, měli více šancí, ale skórovat mohla i Želetava. Simadl uvolnil překvapivými přihrávkami Čurdu a T. Vrbku, ale oba vychytal pozičně dobře postavený Koubek. V želetavské defenzivě se okénka množila, Částka trefil po půlhodině hry tyčku, ale o pět minut později vybídl Padrnos ke skórování před prázdnou branku nabíhajícího Dvořáčka.

Ve druhé půli se domácí tým zlepšil, ale Simandl mířil nad a individuální průnik Michala Vrbky reflexivně nohou zlikvidoval Pokorný. Čtvrt hodiny před koncem mohl rozhodnout Padrnos, ale s Partlem obstřelil i branku, a tak se konalo drama. Simandl vzápětí snížil, v závěru dokázal ještě kontrovat po Padrnosově brance z brejku, ale více už Želetava nestihla. Stínem je zranění Šimona Vladeky, kterého odvezla záchranka do nemocnice.

Góly: 76. a 90. (+2) Simandl – 6. a 88. Padrnos, 36. Dvořáček. Rozhodčí: Landsman, ŽK: 1:1. Diváci: 105. Poločas: 0:2. Želetava: Partl – Malík, Martin Vrbka, Vladeka (71. Jičínský), Poledna – Čurda (32. Báňa), Michal Vrbka, Ondráček, Jičínský – Simandl, T. Vrbka (62. Pacas). Sapeli Polná: Koubek (46. Pokorný) – Bambula, Boháček, Doucha, Flekal – Dvořáček, Vacek, Vomela (79. Stejskal), Matějíček – Padrnos, Částka (46. Fišer).

STAŘEČ – VELKÝ BERANOV 3:2

Minulou neděli si Stařeč zastřílela, tentokrát však narazila na lépe připraveného soupeře. Po půlhodině se navíc Beranov radoval po brance Ganzwohla. Domácí tým o postupu do semifinále rozhodl v prostřední pasáži druhé půle. Tři branky stačili vměstnat do dvaceti minut, když se postupně trefili Zejda, Pislcajk a Rambousek. V závěru snížil ještě Svoboda, ale snahu hostí utnul v 88. minutě červenou kartou za nesportovní chování Molva.

Góly: 56. Zejda, 66. Pislcajk, 76. Rambousek – 29. Ganzwohl, 83. Adam. Rozhodčí: Nenadál, ŽK: 1:1, ČK: 0:1 (88. Molva). Diváci: 107. Poločas: 0:1. Stařeč: Obůrka – R. Linhart (46. Kašiar), Vodička, Kaňka, Ježek – Strouha (46. Pislcajk), Tomek (46. Rambousek), Lauš, Zejda – M. Linhart (80. Smejkal), Bříza. Velký Beranov: Procházka – Kovařík, Ganzwohl, Trnka, Smejkal, Pýcha, Wendl, Svoboda, Molva, Fukal, Štumar.

HAMRY N. S. – NÁMĚŠŤ-VÍC. 1:1, 3:5 na PK

První poločas pohárového souboje vyzněl překvapivě pro domácí Kladiváře, kteří však ani jednu ze svých tří vyložených příležitostí nevyužili. Gólů se tak diváci dočkali až po změně stran. Hned dvě minuty po začátku druhé půle otevřel skóre zápasu hlavičkující David Zeman – 1:0. O pět minut později ale vyrovnali prakticky po totožné akci hráči Náměště, prosadil se Čermák. Další branky už nepadly, došlo tak na penaltový rozstřel. V něm ve čtvrté sérii neproměnil Miklík, naopak hosté byli stoprocentní a zajistili si tak postup do jarního semifinále.

„Na kluky jsem ale pyšný, proti soupeři, který hraje o dvě třídy výš, jsme podali dobrý výkon,“ řekl hrající kouč Hamrů Vojtěch Zedníček.

Góly 47. D. Zeman – 52. Čermák. Rozhodčí: Terber. ŽK: 2:2. Diváci: 150. Poločas: 0:0. Hamry n. S.: Pinkava (90. Benc) – Šabart, Franěk, T. Novotný, Miklík, D. Zeman (65. Dvořák), V. Zedníček, J. Zeman, S. Zedníček, P. Novotný, Jelínek. Náměšť-Vícenice: Kováč – Anna (54. Heres), Čermák, Rubák, Jonák (46. Matoušek) – Klíma, Chlup, Nekuda, Durajka, Homola – Tržil (81. Rybníček).

Zbývající zápas čtvrtfinále: Bohdalov – Moravec 2:1.