Už jen krůček k dovršení zlatého hattricku jsou v krajském poháru Vysočiny fotbalisté Nové Vsi.

Ve středečním prvním semifinálovém duelu tohoto ročníku zvítězil účastník krajského přeboru nad FŠ Třebíč na její půdě 2:1. Branky vítězů stříleli v první půli Sedler a Krbálek, za domácí už jen snížil Hobza. „Třebíč má ale výborný tým, byl to náročný zápas,“ prohlásil po postupu do finále kouč Nové Vsi Petr Nedvěd.

Ten měl po nedělním debaklu 1:6, který jeho svěřenci utrpěli v dalším kole krajského přeboru při derby v Novém Městě na Moravě, co dělat. Potvrdilo se však, že Nová Ves má hodně zkušený tým.

Nečekaně jednoznačně dopadlo derby 23. kola krajského přeboru. Juniorka Nového Města na Moravě (v šedých dresech) doma v neděli smetla Novou Ves (v modrobílém) 6:1.
Prokletí domácí půdy prolomeno. Derby opanovali fotbalisté juniorky Vrchoviny

„Kluci si uvědomili, co bylo v neděli špatně a k pohárovému utkání přistoupili tak, jak bylo potřeba. Všichni to odmakali na sto procent, za příkladnou bojovnost a nasazení je musím pochválit," vysekl svému celku poklonu trenér klubu z Novoměstska.

Na držení míč byl ovšem lepší již jistý vítěz východní skupiny I. A třídy. „Držení míče bylo určitě jednoznačně ve prospěch Třebíče. My jsme hráli z bloku a sázeli na brejky. To se nám vyplatilo, v první půli jsme dvakrát udeřili. Domácí po pauze snížili, šance pak byly na obou stranách, ale skóre se už nezměnilo," popisoval.

Fotbalová škola ovšem svým výkonem naznačila, že v dalším ročníku krajského přeboru nebude jako nováček jen do počtu. „Podle mého se v přeboru dlouho neohřejí. Troufnu si říci, že jsme na jaře proti lepšímu mančaftu nehráli. Třebíč má mladé a šikovné kluky, výborné na balonu, ale také silově dobře vybavené," ocenil Nedvěd.

Fotbalisté Křižanova (v oranžových dresech) si o víkendu s chutí zastříleli. Stařeč doma zdolali jednoznačně 7:0.
Vyhrát chtěli pouze fotbalisté Křižanova, Stařeč byla v útoku naprosto neškodná

V případě úspěchu i ve finále završí Nová Ves zlatý hattrick. V roce 2021 zdolala ve finále Rapotice 6:2. O rok později se jí do cesty postavil celek Sapeli Polná, který ovšem prohrál 0:3. Bude Nová Ves úspěšná i potřetí?

Druhý semifinálový duel, v němž Světlá nad Sázavou přivítá Nedvědici, se hraje poslední květnovou středu od 17.00.

SEMIFINÁLE KRAJSKÉHO POHÁRU
FŠ TŘEBÍČ - NOVÁ VES 1:2 (0:2)
Góly: 56. Hobza - 5. Sedler, 25. Krbálek. Rozhodčí: Niederle. ŽK: 2:5. Diváci: 120. FŠ Třebíč: Pospíchal - Němeček, Švéda, Hráček, Zerhau, Matušina (73. Vojáček), Brovchenko (54. Zacha), Bulíček (73. Raitmajer), Hobza, Syrový (65. Šimka), Jurda (46. Adam). Nová Ves: Fuksa - Komínek, Dacer, Krbálek (90. Růžička), Peňáz (46. Jinek), Ptáček (90. Novotný), Sedler, Žák, Kuchta, P. Šandera, O. Šandera (77. Nečas).