Do zimních tréninkových galejí poslal Cabúk svůj tým jako jeden z prvních, přípravu zahájil již desátého ledna. S drilem začaly dříve pouze o záchranu bojující Košetice (zhruba o týden) a Pelhřimov, který byl jen o jeden den rychlejší.

„Zaměřili jsme se zejména na kondiční přípravu a postupně také na ostatní herní činnosti. Byla zakončena soustředěním v domácím prostředí ve dnech 22. – 24. února. Bohužel se nám nepodařilo dostat do větší části přípravy všechny hráče. Déle zranění jsou Martin Mašek, Dočkal a Široký, pracovně jsou velmi vytíženi Tůma a také Zeman,“ uvedl Cabúk.

Právě nemoci, zranění a další problémy se odrazily v úvodu herní přípravy. Okříšky prohrály překvapivě s Kostelcem (0:2), ambiciózním Dobronínem (3:7) a podle očekávání s velmi silnou divizní Starou Říší (1:12). „V tomhle utkání se projevil herní rozdíl. Stará Říše je tým ze špičky divize, my jen tým z půlky přeboru.“

A právě tam by chtěl vidět tradičního účastníka na konci sezony. „Chceme zahájit sezónu výhrami, a hrát tak klidný střed tabulky. Chceme se s časovým předstihem zachránit. Také je cílem postupně přivést další posily, včetně mladých hráčů z dorostu, a dobudovat tak silný tým pro další fotbalové sezóny,“ dodává trenér Cabúk.

Poslední duel s Budišovem naznačil, že by mohl být tým na správné cestě, porazil účastníka I. A třídy 2:1.