Nyní jim patří šesté místo, na něj se al posunuli až díky říjnovým výsledkům. „Vstup do sezony byl rozpačitý. Odešli někteří hráči, kteří byli lídry,“ dobře ví trenér Josef Černý.

Tou největší změnou byl letní odchod kapitána Iva Koníře, vedle kterého se hra Dukovan dlouho točila. „V Dukovanech jsem strávil hezké časy, ale hledal jsem novou výzvu,“ komentoval svůj přestup do Sezimova Ústí.

Na začátku září to vypadlo s letitým předním celkem 1. A třídy vypadalo všelijak, jen ne dobře. Dukovany se krčily na chvostu tabulky se třemi body za výhru 2:3 v Moravci. O ni se postaral hattrickem Martin Novák.

Střelci
9 – M. Novák, 7 – Dúcký, 3 – P. Novák, Prokeš, 2 – Černý, 1 – Fiedler, Dvořák, Sedláček.

Divoká přestřelka a porážka 5:3 v Dobroníně ještě nemusela být špatným signálem, ale pak přišly nečekané domácí ztráty. „Doplatili jsme na špatnou koncovku a neproměněné šance. Kvůli tomu jsme prohráli s Herálcem i Počítkami,“ zaznívá z tábora Dukovan.

Zlom přineslo až vítězství v Budišově 1:4 a zejména výborně odehraný druhý poločas. Potom následovala očekávaná a povinná výhra s nerozehranou Radešínskou Svratkou, ale šest nastřílených branek potvrdilo otevřená útočná stavidla. Prim hrála nová útočná tykadla Martin Novák (přestup z Moravského Krumlova) a Adam Dúcký (přestup ze Suchohrdel), herně se k nim připojil univerzál Josef Černý.

Sečteno, podtrženo. Prvních pět utkání přineslo se šesti vstřelenými góly tři body. Ve stejné porci zápasů ve druhé polovině předčasně ukončeného podzimu to bylo dvacet úspěšných zápasů. To znamenalo zisk třináct bodů, od stoprocentní bilance připravil tým Josefa Černého nevydařený závěr v Jemnici, kdy v posledních pěti minutých ztratil vedení 3:1 a zápas skončil remízou.

Je třeba však připomenout, že v jarních dohrávkách čekají Dukovany těžcí soupeři: Kouty, Želetava a Měřín.