Ve 12. kole krajského přeboru Vysočiny zajížděl vedoucí celek tabulky, SK Huhtamaki Okříšky, na hřiště Ledče nad Sázavou. A odvezl si odsud jeden bod za remízu 1:1. Oba góly přitom padly v úplném závěru zápasu.

Kdo přišel na sobotní utkání desátého s prvním celkem tabulky přeboru až v 89. minutě, skoro o nic nepřišel. Ba naopak, na oba gólové momenty se totiž v tu dobu ještě čekalo.

Brankové příležitosti přitom k vidění byly, především na straně domácí Ledče, která potvrzovala dobrou formu z posledních týdnu. V první půli ovšem Vágner trefil jen tyč, po pauze pak gólové střely střídajících Štrose a Martinka pokaždé zablokovala pozorná defenziva Okříšek.

První prohru v sezoně připravili fotbalisté Nového Města na Moravě (v modrém) ve 12. kole divize D vedoucímu béčku Zbrojovky Brno.
VIDĚLI JSME: Nové Město připravilo rezervě Zbrojovky premiérovou prohru v sezoně

Po hodině hry převzal celek z Havlíčkobrodska iniciativu, ale bez efektu. „Přes hodinu hry se dalo říci, že je remíza zasloužená. Poté jsme ovšem převzali otěže hry a měli jsme blíže ke třem bodům,“ popisoval trenér Ledče Martin Turek.

V poslední minutě normální hrací doby přišel pro jeho svěřence šok. Na rohový kop si naskočil Benda a poslal lídra tabulky do vedení – 0:1. „Byla to typická akce Okříšek, na kterou jsme se připravovali. Přesto z ní hosté dokázali skórovat,“ mrzelo lodivoda Ledče.

Inkasovaná branka ale domácí nepoložila a z poslední akce zápasu se jim podařilo vyrovnat. Nákop od poloviny hřiště jeden z hráčů Ledče dokázal prodloužit, Martinek byl u balonu dříve než gólman Fiala a zařídil remízu – 1:1.

V páteční předehrávce 12. kola moravskoslezské divize D zdolali fotbalisté Žďáru nad Sázavou (v bílém) hostující Velkou Bíteš hladce 4:1.

I přes ztrátu dvou bodů na poslední chvíli nebyl trenér Okříšek úplně nespokojený. „Je samozřejmě škoda, že jsme vedení nedokázali udržet, ale vzhledem k průběhu hry je asi nerozhodný výsledek spravedlivý. Ledeč hrála dobře, její agresivita nám kupodivu dělala velké problémy, přitom hrajeme podobným stylem. Klukům musím za výkon poděkovat, ačkoliv jsme letos určitě už odehráli lepší zápasy,“ přemítal Vladimír Hekerle.

Jeho protějšek byl v hodnocení zápasu poněkud rozpolcený. „Nechci být nepokorný, ale já i hráči cítíme, že jsme spíše dva body ztratili. Poté, co jsme inkasovali, se ve mně mísily velký vztek i naštvání. Naštěstí hráči ukázali správnou mentalitu i velkou psychickou odolnost. Tak, jak jsme v některých utkáních ztratili výhru v závěru, nyní se to otočilo,“ pousmál se Turek.

KP VYSOČINY - 12. KOLO
LEDEČ N. S. - OKŘÍŠKY 1:1
Góly: 90.+2. Martinek – 90. Benda. Rozhodčí: Nebola. ŽK: 2:2. Diváci: 120. Poločas: 0:0. Ledeč nad Sázavou: T. Bezděk – Kučírek, Žemlička, Karel, Vodička, Trpišovský (70. Gramer), S. Bezděk (74. Stehno), Toula (56. Štros), Vágner, Herčík (70. Martinek), Piskač. Okříšky: Fiala – Suchna, Dočekal, Benda, Dubský (77. Růžička), V. Bence (67. Picmaus), R. Bence, Ryšavý, Rampír, Trnka (33. Částka), Mašek.