Rovná desítka mužstev byla rozdělená do dvou základních skupin, v nichž si to rozdal každý s každým. Souboje o konečné umístění se odehrávaly střety celků, které se umístily na stejném místě ve svých skupinách.

V utkání o deváté místo tak Bory zdolaly v malém derby Křižanov, stejně jako v zápase o sedmé místo byl Bohdalov úspěšnější než titul obhajující Radostín. Páté místo si vybojovali starší žáci Nové Vsi, kteří zdolali Herálec.

V utkání o 3. místo se utkala mužstvo Křoví a spojený celek Štěpánov a Víru. „O jeho vítězi musel rozhodnout až penaltový rozstřel. Šťastnější byl tým Křoví, který o zisku pomyslného bronzu rozhodl až v deváté sérii,“ sdělil předseda OFS Žďár Jaroslav Beneš.

Pomyslnou třešničkou bylo finálové utkání mezi žáky Rožné a Jimramova. V utkání vítězů základních skupin se ujalo vedení prvně jmenované družstvo. V polovině finálového utkání však protivník vyrovnal. „Vše již směřovalo k penaltovému rozstřelu, když pouhých deset vteřin před koncem řádné hrací doby vstřelili fotbalisté Jimramova vítěznou branku. Soupeř již nedokázal odpovědět a tak se vítězem celého turnaje stal Jimramov,“ popisoval Beneš.

Vedle pohárů pro nejlepší celky bylo rozděleno také devět individuálních ocenění. „Poděkoval jsem trenérům i vedoucím mužstev za to, že se věnují výchově mladých fotbalistů. Dále musím poděkovat podporovatelům a organizátorům turnaje, bez nichž by nebylo možné držet tak vysoký standard tohoto klání,“ zhodnotil 12. ročník Memoriálu Františka Mahela předseda OFS Žďár.

KONEČNÉ POŘADÍ TURNAJE
 1. TJ Sokol Jimramov
 2. SK Rožná
 3. TJ Sokol Křoví
 4. FK Žel. Štěpánov/Jiskra Vír
 5. TJ Nová Ves
 6. Sokol Herálec
 7. TJ Sokol Bohdalov
 8. TJ Sokol Radostín n. O.
 9. TJ Družstevník Bory
10. SK FC Křižanov