Finále je tu. Předehrávkou prvního jarního kola se nad krajskými fotbalovými soutěžemi na Vysočině uzavře pro následujících necelých pět měsíců voda. V krajském přeboru bude zajímavé sledovat, zda se fotbalistům Speřic podaří udržet vedoucí pozici, na níž se drží prakticky po celou první polovinu sezony.

V minulém kole ovšem lídr tabulky nečekaně zaváhal, navíc před vlastními fanoušky. S Přibyslaví, která patří do horšího průměru elitní krajské soutěže, totiž hrál bez branek. „Prohospodařili jsme první půli. Navíc jsme tentokrát nebyli produktivní, protože šancí jsme měli celou řadu,“ vysvětloval kouč Speřic Jiří Holenda.

Fotbalisté TJ Dálnice Speřice (v červeném) doma v neděli ztratili dva body, když se s Přibyslaví rozešli po bezbrankové remíze smírně.
Nebyli jsme produktivní, komentoval Holenda překvapivou ztrátu vedoucích Speřic

V sobotním odpoledni budou mít jeho ovečky šanci na reparát. Od 14.00 vyběhnou ke svému zápasu na hřišti Přibyslavi. „Po zkušenostech z minulého kola musíme hrát od první minuty naplno. Takto hrajeme celou sezonu, na tom nehodláme nic měnit. Přibyslav bude určitě opět hlavně bránit, nějakou taktiku na ně zkusíme vymyslet,“ naznačil.

Vzhledem k postavení Speřic v tabulce s nimi jen málokterý mančaft hraje otevřenou partii. „Ten, kdo to zkusil, na to většinou doplatil,“ pousmál se.

Pomyslný titul půlmistra si celek z Pelhřimovska zajistil už před časem. Přesto by chtěl přezimovat na prvním místě tabulky. Vzhledem k náskoku dvou bodů na Novou Ves a výrazně lepšímu skóre, by k tomu Speřicím stačil i bod. „Takhle nepřemýšlíme, chceme naplno bodovat. Motivaci máme značnou,“ dodal Holenda.

Fotbalisté Rapotic (v zelených dresech) budou moci v jarních odvetách zabojovat o postup mezi krajskou elitu.
Ve dvou případech je už po podzimní půlsezoně o postupujícím prakticky jasno

Na první místo si ještě mohou brousit zuby fotbalisté Nové Vsi. „Takhle se na to nedíváme. Chceme se s podzimem rozloučit vítězně, zda budeme první či druzí, to neřešíme,“ sdělil trenér Nové Vsi Václav Pohanka.

V Chotěboři jeho svěřenci před týdnem vyhráli 1:0. „Ale o fotbalu se moc hovořit nedalo. Na vině byly mizerný terén i povětrnostní podmínky,“ neskrýval.

V sobotu odpoledne očekává v domácím prostředí lepší hru. „Důležité bude nepanikařit, pokud brzy nepřijdou branky. Řešíme zdravotní problémy, sestava se určitě změní,“ doplnil Pohanka.

Program 14. kola KP Vysočiny
SOBOTA: Okříšky – Velké Meziříčí B, Náměšť n. O.-Vícenice – HFK Třebíč, Nová Ves – Chotěboř, Přibyslav – Speřice, Sapeli Polná – Ledeč n. S., Bedřichov – Nové Město B (vše 14.00).
NEDĚLE: Pelhřimov – Žirovnice (14.00).


Načítám tabulku …