Kritický byl hlavně k prvnímu duelu s Radešínskou Svratkou (2:2). „Ztráta? Ale kdepak. V tom-hle zápase jsme bod spíše získali. Ten zápas jsme mohli klidně prohrát, na trávníku nešlo moc před dvěma týdny kombinovat,“ přiznal Kylíšek, který pak výhru s HFK Třebíč B považoval za povinnost.

To ostatně pak tvrdil i po derby se Želetavou (4:0), přestože se střetly týmy, které patří v soutěži rozhodně k tomu lepšímu. „Já jsem Želetavu v minulé sezoně trénoval, soupeře dobře znám. Je potřeba si uvědomit, že soupeři chybělo pět šest hráčů ze základní sestavy. Byl třeba proti zápasu v Dukovanech velmi oslabený, takže to bylo povinné vítězství,“ tvrdil.

Kylíšek s vedením týmu si tabulkové cíle nestanovili, mluvil o jiných prioritách. „Hrát dobrý fotbal, ale to se nám zatím tolik nedaří. Výkony nejsou optimální, ale nahrávají zatím tomu i terény. I teď byl nerovný,“ poukázal na tradiční nešvar prvních zápasu jarních odvet.

Ilustrační foto.
Opory zabraly. Žihadla snížila stav v superfinále

Zimní přípravu hodnotil s rezervou, prý se uskutečnila v klasických intencích. „Příprava byla taková normální, nic dobrého, nic špatného. Sehráli jsme dohromady tři přípravné zápasy na umělé trávě i klasické,“ tvrdí Kylíšek.

Jeho tým v sobotu pojede k zápasu do Rapotic. Soupeř se na jaře trápí, nevstřelil ještě gól, získal dva body. I proto bude druhý celek tabulky favoritem.