První z kvarteta přípravných červencových duelů mají za sebou fotbalisté Okříšek. V neděli doma dlouholetý účastník krajského přeboru Vysočiny prohrál s divizní Starou Říší 1:5. „Rozhodnuto bylo po první půli, kdy jsme prohrávali už o tři branky,“ sdělil trenér Okříšek Vladimír Hekerle.

Největší rozdíl mezi oběma soupeři byl především ve fyzické vybavenosti a připravenosti. „Rozdíl jedné soutěže se projevil. Hlavně v pohybu, ať již s balonem nebo i bez něj, ale také v nabídce, byla Stará Říše lepším týmem. Na tomto musíme hodně pracovat,“ neskrýval.

Pro SK Huhtamaki se ovšem v každém případě jednalo na úvod letní přípravy o dobrý test. „Kluci si alespoň osahali vyšší soutěž. Na vlastní kůži okusili, v jaké rychlosti se odehrávají divizní zápasy. Hosté nás přehrávali fyzicky, ale také kombinačně,“ musel uznat.

Hned v prvním přípravném duelu před novou sezonou MSFL si fotbalisté Velkého Meziříčí (v červeném) v domácím utkání proti Znojmu užili své.
Jako den a noc. Fotbalisté Velkého Meziříčí si proti Znojmu po pauze koledovali

K některým brankám ovšem hráči Okříšek svému soupeři pomohli. „Zápas nám ukázal některé naše nedostatky. Především jsme vyrobili docela dost nevynucených chyb a hosté nás za ně trestali,“ mrzelo jej.

Za trojlístek zkušených opor, které na jaře v týmu skončily, Okříšky získaly dvojici mladých hráčů. „Jednadvacetiletý gólman Matěj Trnka dorazil ze Starče a měl by krýt záda zkušenému Fialovi. Krajní záložník Jakub Částka, který k nám zamířil z Přibyslavic, je jen o rok starší. Oba jsou hodně perspektivní a jsou součástí omlazení kádru,“ lebedil si.

Další přípravný zápas čeká na Okříšky už dnes, kdy od 17.00 přivítají FŠ Třebíč. „Proti týmu z 1. B třídy bychom měli být více na balonu než v neděli,“ předpokládal Hekerle.