Dvoutřetinová úspěšnost. V úvodním kole jednadvacátého ročníku krajského přeboru Vysočiny se Deník zaměřil na premiéry, ve všech případech dokonce historické, tří letošních nováčků v elitní krajské fotbalové soutěži.

Úspěšně, ziskem tří bodů, vstoupili do sezony fotbalisté Rapotic. Vítěz loňského ročníku východní skupiny 1. A třídy doma zdolal juniorku Nového Města na Moravě 2:1. Klíčem k premiérové výhře bylo první dějství, v němž si celek z Třebíčska vypracoval dvoubrankový náskok.

Také vítěz minulého ročníku západní skupiny druhé nejvyšší krajské soutěže si hned na úvod připsal tři body. Ale daleko jednoznačnějším způsobem. Kamenice nad Lipou doma v sobotu deklasovala rezervu Velkého Meziříčí tenisovým výsledkem 6:1!

Všechno začalo až po pár minutách hry. Dvořák se na pravé straně uvolnil přes obránce hostů a jeho zpětný centr poslal z úrovně penalty do branky Filípek. Celek z Pelhřimovska to uklidnilo a v závěru první půle zápas třemi vstřelenými brankami v rychlém sledu rozhodl.

Vzhledem ke kvalitě kádru, ale i výsledkům v předcházející sezoně, by měli fotbalisté Sapeli Polná (v červenočerném) a Nové Vsi nejvíce prohánět favorizovaný Pelhřimov.
Nový ročník přeboru odstartoval: Dočká se konečně Pelhřimov návratu do divize?

Na rozdíl dvou branek zvýšil křižnou střelou Dvořák. Třetí branka byla jako přes kopírák úvodnímu zásahu, jen s tím rozdílem, že tentokrát Dvořák připravil balon Brožovi. Hned po rozehrávce hráči Meziříčí ztratili balon, útočná dvojice Dvořák – Filípek si jej mezi sebou dvakrát vyměnila a druhý jmenovaný se opět nemýlil – 4:0.

Ani poločasová přestávka nikterak neubrala ze střeleckého apetitu nováčka. Osm minut po změně stran Houser našel dlouhým pasem Josefa Hadravu, jenž z první přehodil gólmana hostů. Šestý gól pak výstavní bombou do šibenice připojil Zahradník.

Čestného úspěchu se béčko Velkého Meziříčí dočkalo v poslední minutě, na konečných 6:1 korigoval Chalupa. „Hned na úvod se ukázalo, že fotbal hrát umíme. Když budeme takto pokračovat, nemusíme se v přeboru ničeho bát,“ usmívalo se hlavní střelecké eso fotbalistů Kamenice nad Lipou Martin Dvořák.

Také třetí z nováčků, celek Dukovan, zahájil tažení krajským přeborem před vlastními fanoušky. Ale nikterak úspěšně, Chotěboři totiž odlehl 2:3.

Fotbalisté Havlíčkova Brodu (v bílých dresech) i FC Žďas (v černých dresech) mají ve svém kádru řadu mladých hráčů, kteří by měli být o rok zkušenější a jít kvalitou dál nahoru.
Vysočina v divize opět posílila. Nový ročník zahájila dokonce devítka mančaftů

Jako klíčová se ukázala být situace z 54. minuty hry. Za stavu 0:1 signalizoval při útočné akci hostů pomezní sudí ofsajd. Všichni aktéři na okamžik přestali hrát, poté ale hlavní rozhodčí zahlásil, že se o porušení pravidel nejedná a Chotěboř vstřelila druhou branku.

„Samozřejmě vím, že se nemá přestat hrát, to byla jistě naše chyba. Ale to rozhodnutí rozhodčího bylo zcela určitě necitlivé,“ postýskl si trenér Dukovan Josef Černý.

Jeho ovečky, rozhozené diskusemi s rozhodčími, hned inkasovaly třetí branku. Až v úplném závěru pak dokázaly konečné skóre dvěma přesnými trefami korigovat.


Načítám tabulku …