Po uplynulém 24. kole se dá říci, že boj o titul krajského přeborníka se zúžil už jen na trojlístek uchazečů. V sobotním šlágru si totiž fotbalisté čtvrté Kamenice nad Lipou s druhou Chotěboří body po nerozhodném výsledku 1:1 rozdělily.

Díky tomu ztrácí celek z Pelhřimovska na vedoucí Fotbalovou školu Třebíč už pět bodů. Vzhledem k tomu, že ve hře jich je do konce ročníku už jen dvanáct, navíc na svoji šanci čekají druhé Okříšky i třetí Chotěboř, zdá se být takřka nepravděpodobné, aby to Kamenice dotáhla k triumfu.

Vedoucí FŠ Třebíč má k návratu čtvrté ligy do druhého největšího města v kraji po šesti letech slušně našlápnuto. Kromě malého náskoku hovoří v její prospěch také solidní los. Utká se totiž s třemi nejhoršími celky soutěže, shodně rezervami divizních klubů.

Divizní fotbalisté Speřic (v červeném) dovezli o víkendu veledůležité tři body z Břeclavi (v modrém) za nejtěsnější výhru 1:0.
Fotbalisté Speřic bojují jako lvi. Těsná výhra v Břeclavi poskytla velkou naději

K tomu v předposledním kole Foška zajíždí na půdu Chotěboře, což bude zřejmě rozhodující moment celého ročníku. V závětří budou na tento výsledek čekat v Okříškách, které ale pro změnu o týden dříve čeká těžký duel v Kamenici.

Snad ještě zamotanější je situace ve spodku tabulky. Jedna jistota už by tu byla. Nejvyšší krajskou soutěž po devíti letech opustí béčko Velkého Meziříčí, jehož výsledky výrazně korespondují se situací prvního mužstva v divizi.

Ale kdo k němu? Navíc asi až poslední kolo moravskoslezské divize D, které se hraje ve stejném termínu jako to závěrečné v krajském přeboru, určí, zda do I. A třídy zamíří ještě další jeden, nebo dva mančafty.

V sobotním krajském divizním derby si domácí fotbalisté Žďáru nad Sázavou (v bílém) poradili výsledkem 3:0 s hráči Ždírce nad Doubravou (zelené dresy).
Nedvěd versus Nedvěd. Fotbalový souboj otce se synem vyzněl pro mladší generaci

Tragická jarní forma, znamenající zisk pouhých čtyř bodů, ale i předposlední místo tabulky nejvíc hovoří pro juniorku Nového Města. Jenže ta hraje ze čtyř zbývajících utkání hned třikrát doma a pokaždé proti naprosto stejně ohroženým celkům.

Podobně se dá hovořit také o rezervě Žďáru. V obou případech je pak nutné vzít v potaz i fakt, že bude hodně záležet na tom, jak velkou hráčskou „injekci“ nyní dostanou oba mančafty od svých divizních A týmů. Ani jeden už totiž o patro výš prakticky o nic nehraje, „jen“ o body, prestiž a výši konečného umístění.

Ve velkém ohrožení zůstává také trojlístek Žirovnice, Bystřice nad Pernštejnem a Ledeč nad Sázavou. Tyto celky čekají ještě vzájemné duely, kdo z nich dopadne nejhůř, toho bude čekat tvrdý pád.


Načítám tabulku ...